اجرای بیش از ۶۹ هزار مترمربع فضای سبز در پروژه شهید سلیمانی

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان از اجرای ۶۹ هزار و ۸۰۰ مترمربع فضای سبز در پروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی شامل چهار لوپ و یک رفیوژ خبر داد.

فروغ مرتضایی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: برای اجرای فضای سبز پروژه شهید سلیمانی حدود ۳.۳ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی افزود: گونه‌های گیاهی استفاده شده در فضای این پروژه از نوع مقاوم به شرایط خشکی هستند که از جمله آنها می‌توان به سرو خزنده، زرشک قرمز، سرو نوش و درخت عرعر اشاره کرد.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: هدف سازمان پارک‌ها این بوده که علاوه بر استفاده از گیاهان با نیاز آبی کم، بر اساس ملاحظات ترافیکی نیز طراحی لازم را انجام دهد.

مرتضایی نژاد با بیان این که در حال حاضر کاشت گیاهان و درختان در دو لوپ پروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی تکمیل شده، خاطرنشان کرد: دو لوپ دیگر پروژه در مرحله خاکریزی است و گیاهان و درختان آن تا پایان هفته جاری کاشته می‌شود.

وی ادامه داد: قسمت رفیوژ میانی نیز که به صورت شرقی_غربی به پروژه اضافه شد، در مرحله خاکریزی و اجرای سیستم‌های آبیاری و کاشت است؛ در همه این لوپ‌ها عملیات سیستم آبیاری تحت فشار، لوله گذاری‌ها به صورت تحت فشار انجام شده و کاشت گونه‌ها به تدریج انجام می‌شود.

کد خبر 485235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.