ادامه فعالیت سامانه بارشی و کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دما در سواحل خزر

سازمان هواشناسی از ادامه فعالیت سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور خبر داد و گفت:‌ از امروز (پنجشنبه) تا اوایل هفته آینده با توجه به نفوذ جریانات خنک شمالی بر روی سواحل دریای خزر، کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دما را در بخش‌های سواحل دریای خزر خواهیم داشت.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان هواشناسی، روزهای یکشنبه و دوشنبه این کاهش دما به بخش‌های شمال شرقی کشور کشیده می‌شود.

بر اساس این گزارش با ادامه فعالیت سامانه بارشی، بارندگی‌ها امروز ادامه دارد و بارش‌ها را در بخش‌های شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بخش‌های شمالی استان خوزستان، اصفهان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، قزوین، البرز، تهران شاهد هستیم.

همچنین بارش‌ها به صورت باران خواهد بود و در ارتفاعات و مناطق سردسیر به صورت برف است.

سازمان هواشناسی اعلام کرد: فردا این بارش‌ها در بخش‌های شمال غربی، جنوب غربی، دامنه‌های مرکزی زاگرس، دامنه‌های مرکزی شرقی البرز، سواحل شرقی دریای خزر، شمال شرقی کشور و نواحی شرقی ادامه پیدا می‌کند.

امروز نیز علاوه بر بارش‌ها در بخش‌های نواحی غرب، جنوب غرب، دامنه‌های البرز نواحی مرکزی و بخش‌های شمال شرقی کشور، وزش بادهای شدید را هم خواهیم داشت که سبب گرد و خاک به صورت منطقه‌ای خواهد شد.

روز شنبه در سواحل غربی دریای خزر و مناطقی از شمال غرب و شمال شرق بارش رخ خواهد داد و روز یکشنبه بارش در نوار شمالی کشور تشدید می‌شود.

امشب و فردا نیز در دامنه‌های البرز به ویژه ارتفاعات البرز مرکزی و غربی، وزش باد شدید رخ می‌دهد.

امروز و فردا با توجه به امکان ذوب برف در اثر افزایش قابل ملاحظه دما و بارش باران در دامنه‌های البرز مرکزی و غربی و مناطق کوهستانی شمال غرب، احتمال افزایش حجم روان‌آب و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی وجود دارد؛ بنابراین هنگام تردد در مناطق کوهستانی باید احتیاط لازم به عمل آید.

بر اساس این گزارش، آسمان پایتخت نیز امروز نیمه ابری در برخی ساعات، ابری است‌، وزش باد شدید و رگبار باران و رعد و برق را نیز خواهیم داشت، بیشترین دمای هوای تهران ۲۳ درجه و کمترین آن ۱۳ درجه است.

امشب و فردا خلیج فارس و سواحل غربی دریای خزر مواج است و از بعد از ظهر جمعه تا یکشنبه نیز مواج خواهد بود.

کد خبر 483045

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.