مسافرت نروید، ویروس جهش‌یافته در همه استان‌ها پخش شده است

معاون وزیر بهداشت در صحبت‌هایی به مردم هشدار داد که به مسافرت نروند و ویروس جهش‌یافته در تمامی استان‌ها پخش شده است.

به گزارش ایمنا، علیرضا رئیسی با اشاره به نقض قرنطینه ۶۲۴۴ نفر در سراسر کشور، هشدار داد: مسافرت نروید، ویروس جهش‌یافته در همه استان‌ها پخش شده است.

وی افزود: در کمتر از یک هفته گذشته به خاطر گردش ویروس جهش یافته، رنگ بندی شهرها تغییر کرده و ویروس جهش یافته اکنون در تمام استان‌های کشور وجود دارد.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که اگر مسافرت‌ها همچنان ادامه داشته باشد و توصیه‌های بهداشتی رعایت نشود، خیز جدید بیماری در اواخر فروردین شروع شود.

رئیسی افزود: نکته مهم، اما وجود برخی بیماران کرونا مثبتی است که نه تنها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند بلکه با نقض قرنطینه کرونایی، ترددهای متعدد را تجربه کردند. وی تاکید کرد: این افراد علی رغم اینکه به بیماری خود واقف هستند، بعضاً هزار کیلومتر در کشور جابجا شده‌اند.

وی تصریح کرد: این رفتار، نقض آشکار حقوق مردم است چرا که فرد خودش می‌داند که بیمار و ناقل کرونا است، اما به مسافرت رفته آن هم بیشتر به شهرهای آبی و زرد که تردد در آن‌ها مجاز بوده و همین امر قطعاً به آلودگی این شهرها و سرایت بیشتر ویروس منجر می‌شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به آمار افرادی که نقض قرنطینه کرده‌اند، به جزئیات آماری این افراد تا سوم فروردین ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: ۷ نفر از مردم کشور بیش از هزار کیلومتر و ۳۲ نفر نیز بالغ بر ۵۰۰ کیلومتر تردد داشته‌اند!

رئیسی افزود: این افراد قطعاً برای برخوردهای قانونی، به دستگاه‌های ذیربط معرفی خواهند شد و اقدامات لازم برای توقف این افراد انجام خواهد شد. اما درخواست اول من از همه مردم، این است که سفر نروند و از افراد مبتلا هم درخواست داریم هم خودشان و هم خانواده آنها، به هیچ‌وجه تردد و نقض قرنطینه کرونایی نداشته باشند.

به گفته رئیسی بر اساس ردیابی بیماران کرونا طی روز ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ تعداد ۶۲۴۴ نفر بیمار به شرح ذیل نقض قرنطینه داشته‌اند:
۷ نفر: بالای ۱۰۰۰ کیلومتر
۳۲ نفر: بالای ۵۰۰ کیلومتر
۶۰۵ نفر: بالای ۱۰۰ کیلومتر
۵۷۹ نفر: بالای ۵۰ کیلومتر
۱۳۴۴ نفر: بالای ۲۰ کیلومتر
۳۶۷۷ نفر: تا ۲۰ کیلومتر

منبع: میزان
کد خبر 483016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.