کشف محموله کنسروهای قاچاق و نوشابه‌های انرژی‌زا

جانشین فرماندهی مرزبانی خوزستان از توقیف یک فروند شناور باری و کشف بیش از ۱۰۰ هزار قوطی کنسرو آناناس و نوشابه انرژی‌زا در سواحل آبراه بین‌المللی اروند خبر داد.

به گزارش ایمنا، سرهنگ یدالله شرفی، اظهار کرد: در راستای جلوگیری از ورود کالای قاچاق به چرخه اقتصاد داخلی کشور و مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان سوخت و کالا، دریابانان پایگاه دریابانی آبادان مستقر در پاسگاه شناور دهانه بهمنشیر موفق شدند که یک فروند شناور باری حامل محموله کنسروهای قاچاق و نوشابه‌های انرژی‌زا را در آب‌های شمالی خلیج‌فارس متوقف کنند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از شناور توقیف شده ۷۲ هزار قوطی نوشابه انرژی‌زا، ۳۰ هزار قوطی کنسرو آناناس و ۸۶ هزار و ۴۰۰ عدد لیوان سفالی را که قاچاق و بدون مجوز قانونی بارگیری شده بودند، کشف کردند.

جانشین فرماندهی مرزبانی خوزستان با اشاره به دستگیری ۶ متهم در این زمینه، تصریح کرد: کارشناسان ارزش تقریبی محموله کشف شده را بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال برآورد کردند که پس از تکمیل پرونده مقدماتی به همراه متهم تحویل مراجع ذیصلاح شد.

شرفی اظهار کرد: دریابانان خوزستان با اشرافیت اطلاعاتی عملیاتی بر آب‌های ساحلی استان هرگونه تحرکات را زیر نظر گرفته و با قانون‌شکنان و مخلان اقتصاد داخلی برخورد جدی می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 478992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.