افزایش ۱۶.۴ درصدی صادرات فرش دستباف در ۹ ماهه امسال

رییس مرکز ملی فرش ایران از افزایش ۱۶.۴ درصدی وزن صادرات فرش دستباف در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

به گزارش ایمنا، فرحناز رافع امروز (چهارشنبه) اظهار کرد: در ۹ ماهه امسال بیش از ۲‌هزار و ۷۶۴ تن فرش دستباف ایران به کشورهای هدف صادر شده که این رقم در مدت مشابه پارسال بیش از ۲ هزار و ۳۶۶ تن بوده است.

وی با بیان این که بیش از ۲ میلیون نفر در حوزه فرش دستباف مشغول کار هستند، گفت: ۶۰ درصد از این شاغلان، قالی‌بافان مستمر، ۳۱ درصد قالی‌بافان فصلی و ۹ درصد در زمینه مشاغل جانبی فرش دستباف مشغول کار هستند.

رییس مرکز فرش ایران با اعلام اینکه امسال ۲۶۱ هزار و ۶۴ نفر قالیباف بیمه تامین اجتماعی شده‌اند، خاطرنشان‌کرد: پیش‌بینی برای ۲۰ درصد افزایش بیمه‌شدگان در سال ۱۴۰۰ به تعداد ۳۱۳ هزار نفر با تخصیص مبلغ حدود یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان انجام شده است.

افزایش ۳۴ درصدی تولید فرش دستباف تا پایان دی‌ماه

رافع با اشاره به آمار تولید فرش دستباف در ۱۰ ماهه امسال، از رشد ۳۴ درصدی در این حوزه خبر داد و تاکید کرد: در ۱۰ امسال یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۴۰۳ متر مربع فرش دستباف تولید شد که پارسال این رقم یک میلیون و ۲۳۱ هزار و ۳۲۱ مترمربع بوده است.

رییس مرکز فرش ایران درباره میزان تولید فرش دستباف بر اساس نوع تولید، گفت: ۴۲ درصد از فرش تولیدی تا پایان دی‌ماه امسال فرش تجاری، ۱۹ درصد درشت‌باف، ۱۶ درصد ظریف و کرک، ۹ درصد تابلو فرش، هشت درصد گبه و ۶ درصد تمام ابریشم بوده است.

کد خبر 478896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.