مجوز مجلس برای ارائه تسهیلات به توسعه طرح های آبفای شهری و روستایی

نمایندگان مجلس مجوز استفاده از حداکثر ۱۰ درصد منابع حاصل از مشارکت ملی هر شهر، برای توسعه طرح های فاضلاب و بازسازی آب شهری همان منطقه را صادر کردند.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز (سه‌شنبه ۱۲ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با ردیف ۱ و ۲ بند (د) تبصره ۸ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در ردیف ۱ بند (د) تبصره ۸ آمده است: ۱۰ درصد وجوه حاصل از منابع دریافتی از مشترکان داخل شهرها که اقدام به تفکیک ملک و افزایش واحد می‌نمایند موضوع ماده (۱۱) قانون تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب مصوب ۱۳۶۹.۱۰.۱۱ با اصلاحات و الحاقات بعدی صرف اصلاح شبکه آب روستایی همان استان بر اساس شاخص جمعیت و کمبود آب شرب سالم خواهد شد.

در ردیف ۲ بند (د) تبصره ۸ نیز آمده که شرکت‌های آب و فاضلاب استانی مجازند حداکثر ۱۰ درصد از منابع حاصل از مشارکت مالی، مصوب شورای اسلامی هر شهر موضوع تبصره (۳) قانون ایجاد تسهیلات برای توسعه طرح‌های فاضلاب و بازسازی شبکه‌های آب شهری مصوب ۱۳۷۷.۰۳.۲۴ با اصلاحات و الحاقات بعدی را برای تسریع در اجرا و توسعه طرح‌های ایجاد تأسیسات آب و فاضلاب با اولویت اجرای طرح‌های فاضلاب در روستاهای همان بخش هزینه نمایند.

کد خبر 478669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.