قاآنی: حقایق زیادی در انقلاب اسلامی وجود دارد

فرمانده نیروی قدس سپاه با تاکید بر اینکه پاسدار اهل قلم باید مطالبی که می‌نویسد در راستای رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی باشد، گفت: در انقلاب اسلامی حقایق زیادی وجود دارد که می‌توان به آنها پرداخت.

به گزارش ایمنا به نقل از سپاه نیوز، سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی در پانزدهمین جشنواره انتخاب کتاب سال پاسداران اهل قلم که روز دوشنبه در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، اظهار کرد: در محیط پاسداران اهل قلم، ویژگی پاسداری از انقلاب اسلامی موج می‌زند به دلیل آن که بسیاری افراد هستند که خوب می‌نویسند اما در محیط پاسداری وقتی کسی قلم می‌زند چند موضوع را باید مورد توجه قرار دهد.

وی با بیان اینکه پاسدار اهل قلم باید مطالبی که می‌نویسد در راستای رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی باشد، گفت: وقتی پاسداری با این نگاه وارد میدان نویسندگی و قلم و کاغذ شود، حس‌می‌کند هر سطری که می‌نویسد پشتوانه‌ای از انقلاب اسلامی است؛ انقلاب اسلامی که با اقتدار پیش می‌رود.

فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: اسلام اساساً دین مقاومت است از این رو هم حفظ و استمرار و هم تأثیرگذاری آن بر اساس مداری معین است پس در تهیه این نوع متن به معنای مقاومت در اصول و پایداری است؛ ما در انقلاب اسلامی لازم نیست هیچ چیزی را خارج از واقعیت به داستان و رمان تبدیل کنیم زیرا حقایق زیادی وجود دارد که می‌توان به آنها پرداخت.

قاآنی ادامه داد: در انقلاب اسلامی و پاسداری در وادی اسارت هم حرف وجود دارد زیرا در کشورهای دیگر به چنین موضوعی پرداخته نمی‌شود و بیشتر به سایر مباحث می‌پردازند؛ پاسدار اهل قلم اگر بتواند موضوعاتی مانند اسارت را به شیوه‌ای گویا بیان کند درس‌های بسیاری را می‌تواند بازگو کند.

وی با بیان اینکه امروز علاقمندی برای نوشتن از سردار سلیمانی زیاد شده، خاطرنشان کرد: هر کس می‌خواهد مطلبی برای شهید سلیمانی بنویسد باید او را درست تعریف کند زیرا شهید سلیمانی نیازی به اغراق ندارد.

کد خبر 478418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.