۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۶
هوای اصفهان سالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ۷۵ در وضعیت سالم گزارش می شود ضمن اینکه هوای دو شهر مجاور مبارکه و شاهین‌شهر ناسالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز _دوشنبه ۱۱ اسفند_ با میانگین ۱۱۴ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط سازمان حفاظت محیط زیست در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۷۵ وضعیت (زرد) سالم را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد با شاخص ۷۵، خیابان استانداری با شاخص ۷۲، خیابان پروین با شاخص ۶۱، بزرگراه خرازی با شاخص ۸۷، خیابان رودکی با شاخص ۶۲، میدان انقلاب با شاخص ۶۵، خیابان رهنان با شاخص ۵۷، خیابان فرشادی با شاخص ۵۲، میدان فیض با شاخص ۶۷، خیابان کاوه با شاخص ۷۶، کردآباد با شاخص ۷۱، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۹۴ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۶۱ (زرد) سالم است.

کیفیت هوا در شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان از جمله شاهین‌شهر با میانگین ۱۰۷ و سجزی با میانگین ۱۴۳ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس و در مبارکه با میانگین ۵۲ (زرد) سالم است؛ همچنین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا در شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 478276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.