شهرداری‌ها بدون درآمد پایدار، تعطیل خواهد شد

نایب ‌رئیس شورای اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به کاهش شدید درآمد شهرداری‌ها در نتیجه شیوع ویروس کرونا، گفت: اگر منابع ثابت و پایداری برای شهرداری تعریف نشود، در آینده باید منتظر تعطیلی شهرداری‌ها باشیم.

به گزارش ایمنا، سیدمهدی طالقانی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه هشتم اسفند ماه شهر کرمانشاه اظهار کرد: درآمد شهرداری‌ها به‌عنوان یک نهاد غیردولتی تنها از عوارض محلی دریافتی از شهروندان است که باتوجه به شیوع ویروس کرونا در یک سال اخیر و کاهش چشمگیر ساخت و سازها در سطح شهرها، درآمد شهرداری‌ها هم به‌شدت کاهش پیدا کرده است.

وی کمبود قیر و نبود منابع ثابت و پایدار را از مشکلات ریشه‌ای شهرداری‌های استان برشمرد و گفت: اگر منابع ثابت و پایداری برای شهرداری‌ها تعریف نشود و بخش خصوصی در زمینه عمران و ساخت‌وسازهای شهری ورود نکند، در آینده باید منتظر تعطیلی شهرداری‌ها باشیم.

نایب رئیس شورای اسلامی استان کرمانشاه افزود: با وجود همه این مشکلات، شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان تمام توان خود را برای ارائه خدمت و جلب رضایت مردم به کار بسته‌اند که نمونه آن پروژه‌های بزرگ شهرداری کرمانشاه از جمله تقاطع چند سطحی میدان امام‌خمینی (ره) است.

طالقانی از همکاری همه مسؤولان استان با مجموعه شوراها و شهرداری‌های استان تشکر و اظهار کرد: تلاش‌ها و خدمات مهندس بازوند، استاندار کرمانشاه به‌ویژه در حوزه جذب سرمایه‌گذاری نفت و گاز یک اقدام ارزشمند و گام بزرگ است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات ماهانه شورای اسلامی استان کرمانشاه گفت: با توجه به اولویت‌های کاری و مشکلات شهرستان‌ها از مدیران کل و رؤسای دستگاه‌های اجرایی در جلسات دعوت می‌شوند و مسائل و مشکلات مردم مورد بررسی و پیگیری قرار می‌گیرد.

نایب رئیس شورای اسلامی استان کرمانشاه همچنین از همه مدیران و مسؤولان استان خواست که شوراها را به‌عنوان بازوهای توانمند خود در حل مشکلات بدانند و از این نهاد مشورتی در تصمیم‌گیری‌ها و مهار معضل‌های موجود به شایستگی استفاده کنند.

کد خبر 477651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.