هجوم ویروس انگلیسی به استان مرکزی

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از شناسایی چهار مورد جدید مبتلا به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان مرکزی خبر داد.

دکتر سید محمد جمالیان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: سه مورد از موارد جدید شناسایی شده در شهر اراک است که از نزدیکان فردی هستند که روز گذشته کرونای انگلیسی وی محرز شده بود.

وی گفت: یک مورد جدید دیگر نیز که امروز شناسایی شد، فردی ساکن شهرستان تفرش است که علی رغم تاکید مسئولان حوزه سلامت در مراسم عروسی در تهران شرکت کرده بوده است.

جمالیان گفت: عدم توجه به توصیه‌های بهداشتی و ساده انگاری این ویروس سبب شیوع نوع جهش یافته خواهد شد که در حال حاضر وجود آن در استان همه افراد را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به مراودات استان مرکزی با استان‌هایی که درگیر نوع جهش یافته کرونا شده اند، عنوان کرد: نوع جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی با میزان سرایت بالاتر و کمون کمتر و میزان مرگ و میر بالاتر است و تا زمانی که جامعه واکسینه نشود این ویروس دچار جهش می‌شود.

متولی حوزه سلامت استان تصریح کرد: تنها راه مقابله با ویروس جهش یافته کرونا، رعایت دقیق‌تر پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در تجمعات و دورهمی ها است.

وی گفت: اگر شرایط به همین منوال باشد روزهای سخت و نفس گیری را در پیش رو خواهیم داشت.

دکتر جمالیان تاکید کرد: این روزها، با زدن یک ماسک ساده و عدم حضور در جاهای شلوغ، به جای عزاداری برای عزیزانمان زندگی را به آنها هدیه دهیم تا حسرتی برای کسی باقی نماند.

کد خبر 477402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.