سیستم هشدار دهنده برای جلوگیری از جاماندن کودک در خودرو

از سال ۱۹۹۸تاکنون بیش از ۸۰۰ کودک در ایالات متحده به دلیل آنکه والدین فراموش کرده‌اند آنها را از خودرو خارج کنند، جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ایمنا، یک استارتاپ ایتالیایی به نام "Filo"، سیستم هشدار دهنده کودک مبتنی بر بلوتوث با نام "تاتا" (Tata) را ایجاد کرده است که برای جلوگیری از این حوادث ناگوار طراحی شده است.

این سیستم در زیر صندلی کودک تعبیه می‌شود و زمان نشستن کودک روی صندلی را تشخیص می‌دهد. اگر ارتباط حسگر موجود در پد یا بند در حالی که کودک هنوز در اتومبیل است، با تلفن کاربر قطع شود، کاربران یک هشدار در تلفن هوشمند خود دریافت خواهند کرد که به آنها یادآوری می‌کند از ترک کودک خودداری کنند.

کاربران تنها یک هشدار دریافت نخواهند کرد. اولین هشدار ارسال شده برای تلفن هوشمند کاربران سه دقیقه پس از قطع اتصال، ارسال خواهد شد و مورد دوم یک تماس تلفنی یک دقیقه بعد از آن است. هشدار نهایی نیز مجموعه‌ای از تماس‌ها با تلفن‌های اضطراری است که این شماره‌ها را والدین از طریق برنامه به آن اضافه کرده‌اند.

به افراد هشدار داده شده این امکان داده می‌شود تا موقعیت کودک را نیز ردیابی کنند. اگر تلفن و کودک هر دو در ماشین جا مانده باشند، سیستم تاتا می‌تواند هشدارها را به مخاطبین اضطراری ارسال کند. علاوه بر آن سیستم مذکور دارای ویژگی‌هایی برای بررسی عمر باتری تلفن و اتصال بلوتوث است.

این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که با طیف گسترده‌ای از صندلی‌های ماشین کار می‌کنند. اگرچه سیستم یاد شده هنوز به طور گسترده در دسترس نیست، اما شرکت Filo در حال حاضر بیش از یک میلیون عدد از این دستگاه را در ایتالیا فروخته و امیدوار است که به زودی فروش این محصولدر ایالات متحده را نیز آغاز کند.

منبع: انگجت

کد خبر 468801

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.