کشف ۷۲ دستگاه ماینر قاچاق در تیران و کرون

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف ۷۲ دستگاه استخراج ارز دیجیتال خارجی قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان تیران و کرون خبر داد.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا هاشمی‌فر، اظهار کرد: مأموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان تیران و کرون با انجام اقدامات اطلاعاتی و تخصصی از فعالیت غیرمجاز چند نفر در زمینه استخراج ارز دیجیتال به وسیله دستگاه‌های ماینر در یک کارگاه اسقاط خودرو مطلع شده و بلافاصله پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران پس از تکمیل تحقیقات و کسب اطلاعات لازم طی هماهنگی با مقام قضائی به محل موردنظر اعزام شده و مشاهده کردند متخلفان اموال کارگاه را جمع‌آوری کرده و به وسیله یک دستگاه خودروی وانت نیسان قصد متواری شدن دارند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: با اقدام ضربتی مأموران، خودروی مذکور متوقف و در بازرسی از آن ۷۲ دستگاه ماینر خارجی قاچاق به همراه دستگاه کیس "DVR" کشف شد.

سرهنگ هاشمی‌فر با اشاره به دستگیری چهار فرد متخلف گفت: برابر ارزیابی‌های شده توسط کارشناسان مربوطه، ارزش اموال مکشوفه در عملیات مذکور بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان دستگیر شده به همراه پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، اظهار کرد: کسانی که قصد استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال دارند باید از اداره صنعت، معدن و تجارت و اداره برق مجوزهای قانونی را دریافت کنند، در غیر این صورت هرگونه فعالیت در این زمینه غیر قانونی بوده و دستگاه‌های مورد استفاده آنها نیز مشمول قاچاق شده و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

کد خبر 466609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.