برخورد با پلاک مخدوشی‌ها ادامه دارد

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: افرادی که پلاک ماشین خود را مخدوش می‌کنند، شناسایی شده و با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش ایمنا، با اجرای طرح‌های محدودیت ترددی شبانه و خروج و ورود به سایر استان‌ها، عده‌ای از رانندگان تصور می‌کنند با مخدوش کردن پلاک، از جریمه فرار کنند و به خواسته خود برسند. اما به گفته رئیس پلیس راهور ناجا، دوربین‌هایی که جریمه می‌کنند توسط دو عامل دیگر نیز بازیابی اطلاعات شده و مخدوشی پلاک مشخص می‌شود.

سردار سیدکمال هادیانفر اظهار کرد: مخدوش کردن پلاک، جرم است و از آن جایی که جرم بالاتر از تخلف است، رانندگانی که این اقدام مجرمانه را انجام می‌دهند، توسط پلیس شناسایی شده و به مراجع قضائی تحویل داده می‌شوند.

وی در پاسخ به این سوال که نحوه جریمه این افراد توسط دوربین‌ها به چه شکل است، افزود: دوربین‌ها از تمام پلاک‌های متخلف عکس می‌گیرند. سپس یک عامل سیستمی و پس از آن یک عامل انسانی این عکس‌ها را چک کرده و سپس جریمه تأیید می‌شود.

این مقام انتظامی اظهار کرد: اگر عکس دوربین یا سیستم کامپیوتری نتوانند پلاک را بخوانند، عامل انسانی ما که یکی از همکاران ماست، متوجه مخدوش کردن پلاک می‌شود.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه مأموران راهنمایی و رانندگی در خیابان‌ها نیز حضور دارند و با این افراد برخورد می‌کنند، گفت: در این صورت علاوه بر اینکه خودرو مورد نظر جریمه می‌شود، فرد خاطی به مرجع قضائی ارجاع داده می‌شود.

سردار هادیانفر افزود: بنابراین عده‌ای که تصور می‌کند با مخدوش کردن پلاک می‌توانند تخلفی انجام دهند بدانند که ما متوجه این جرم می‌شویم و آن را با مراجع قضائی در میان می‌گذاریم.

وی به میزان گفت: مخدوش کردن پلاک علاوه بر جریمه و فرستادن فرد خاطی به مراجع قضائی، توقیف خود را نیز در پی خواهد داشت.

کد خبر 466254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.