ورود کمیسیون صنایع به موضوع افزایش قیمت مواد شوینده

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کمیسیون صنایع به موضوع گرانی بی‌ضابطه مواد شوینده ورود کرده و با برگزاری جلسه با تولیدکنندگان مواد شوینده و بازدید از این واحدها میزان افزایش هزینه‌های تولید آنها را بررسی می‌کند.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، بهزاد رحیمی با انتقاد از افزایش قیمت مواد شوینده، اظهار کرد: در شرایط کنونی گرانی هیچ کالایی منطقی و عاقلانه نیست و افزایش بهای کالاهایی مانند مواد شوینده که جز لاینفک سبد هزینه خانوار محسوب می‌شود نمی‌تواند توجیهی داشته باشد.

وی با بیان اینکه هرچند در ماه‌های گذشته قیمت مواد اولیه موردنیاز تولید مواد شوینده افزایش داشته اما گرانی این کالا نباید خارج از ضابطه باشد، افزود: اگرچه در آبان ماه با افزایش قیمت ۴۰ درصدی مواد شوینده موافقت شد اما در هفته‌های اخیر نیز شاهد رشد قیمت این کالا در سطح کشور بودیم که این امر دلیل و توجیهی ندارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید قیمت مواد شوینده در سال ۹۹ مجدداً افزایش قیمتی داشته باشد، اضافه کرد: از آنجا که مواد شوینده به کالای اساسی تبدیل شده و همزمان با شیوع ویروس کرونا میزان استفاده از آنها بیشتر شده، دستگاه‌های نظارتی باید بر بهای این کالا نظارت دقیق‌تری داشته باشند.

رحیمی تصریح کرد: کمیسیون صنایع و معادن به موضوع گرانی بی‌ضابطه مواد شوینده ورود کرده و با برگزاری جلسه با تولیدکنندگان مواد شوینده و بازدید از این واحدها میزان افزایش هزینه‌های تولید آنها را بررسی می‌کند.

وی ادامه داد: اگرچه برخی از تولیدکنندگان افزایش قیمت مواد اولیه موردنیاز تولید مواد شوینده را دلیل گرانی‌های فعلی می‌دانند اما رشد قیمتی این محصول باید متناسب با درصد افزایش بهای مواد اولیه باشد این در حالی است که به نظر می‌رسد برخی به دنبال سوءاستفاده از شرایط کنونی هستند.

کد خبر 466035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.