تصویب کلیات طرح اصلاح قانون معادن در کمیسیون صنایع

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون معادن در جلسه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش ایمنا حجت‌الله فیروزی با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) کمیسیون صنایع، گفت: بررسی طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور در دستورکار جلسه امروز این کمیسیون بود که توسط کمیته معادن کمیسیون به منظور استفاده بیشتر از ظرفیت‌های بخش معدن، تعیین تکلیف معادن ثبت شده و دارای پروانه اما غیر فعال و موارد دیگر طراحی و ارائه شده است.

وی افزود: کلیات طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور پس از بررسی و شنیدن صحبت‌های موافقان و مخالفان به رای گذاشته شد و در نهایت به تصویب رسید. پس از ورود به جزئیات طرح مذکور و بحث و بررسی موادی از آن نیز به تصویب رسید.

نماینده مردم فسا در مجلس ادامه داد: دستور کار دیگر کمیسیون صنایع استماع گزارش مدیر عامل مخابرات ایران در خصوص عملکرد و برنامه‌های آن بود؛ وی در این گزارش به مشکلات و چالش‌های مجموعه تحت مدیریت خود نظیر فرسودگی تجهیزات، عدم تکافوی درآمدها به نسبت هزینه‌ها و بر لزوم اصلاح بخشی از مقررات مربوطه به مخابرات تاکید کرد و راه نجات این شرکت را در اصلاح بخشی از قوانین می‌دانست و معتقد بود در صورت عدم اصلاح قوانین مربوطه شرکت زیان ده خواهد بود.

فیروزی یادآور شد: نمایندگان پس از استماع گزارش مدیر عامل مخابرات ایران موضوعات مختلفی را نیز در خصوص مشکلات خطوط تلفن ثابت و همراه، عدم آنتن دهی تلفن همراه و نبود اینترنت در برخی از مناطق کشور به ویژه در روستاها و همچنین ضرورت تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و کارگزاران روستایی مطرح کردند.

منبع: ایسنا

کد خبر 465155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.