تصویب آئین نامه اجرایی قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها

هیئت وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با اصلاح آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان موافقت کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، در این جلسه که همانند جلسات قبل با رعایت مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر ممنوعیت تجمع بیش از ۲۰ نفر در وضعیت نارنجی، به دو صورت حضوری و مجازی برگزار گردید، پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر اصلاح آئین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان با هدف تسهیل سرمایه گذاری در کشور به تصویب رسید.

به موجب این اصلاحیه، دستورالعمل‌ها و ضوابط اجرایی مربوط به تکلیف عرضه کنندگان کالاهای سرمایه‌ای به داشتن نمایندگی رسمی و تعمیرگاه مجاز در سطح کشور، توسط سازمان حمایت و با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط، تهیه و پس از تصویب وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ می‌گردد.

تصویب آئین نامه اجرایی قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها

در ادامه جلسه، آئین نامه اجرایی قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران، به تصویب هیئت وزیران رسید.

اصلاح آئین نامه اجرایی انتشار فهرست رسمی دارویی ایران

هیئت وزیران با توجه به هزینه بر بودن تأمین و واردات داروهای مورد نیاز بیماران صعب‌العلاج که خارج از فهرست رسمی دارویی کشور قرار دارند و امکان تولید برخی از آنها توسط شرکت‌های دانش بنیان داخل کشور وجود دارد، با پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر اصلاح آئین نامه اجرایی بند (پ) ماده (۷۲) قانون برنامه ششم توسعه در خصوص انتشار فهرست رسمی دارویی ایران موافقت کرد.

به موجب این اصلاحیه، در مواردی که به تشخیص شورایی مرکب از نمایندگان سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان غذا و دارو، کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی و گروه تخصصی مربوط به کارگروه بررسی و تدوین فهرست دارویی ایران، بیماری، برای درمان حیاتی خود به دارویی خاص نیاز داشته باشد، سازمان غذا و دارو با دریافت مستندات لازم مجاز به صدور مجوز واردات یا تولید آن دارو صرفاً برای دوره درمان آن بیمار خاص است.

لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و نیکاراگوئه

هیئت وزیران در ادامه، لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری نیکاراگوئه را به تصویب رساند تا جهت طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردد.

تحکیم همکاری‌های اقتصادی در جهت تأمین منافع دو دولت، بکارگیری منابع اقتصادی و امکانات بالقوه دو کشور در امر سرمایه گذاری و نیز ایجاد و حفظ شرایط مساعد برای سرمایه گذاری‌های اتباع طرف‌ها در قلمرو یکدیگر، از جمله اهداف موافقتنامه یاد شده است.

انتقال بخشی از بدهی شرکت واگن پارس به دولت و درج آن در قرارداد واگذاری شرکت یادشده به شرکت مپنا

هیئت وزیران با هدف تعیین تکلیف بدهی‌های شرکت واگن پارس و تسریع در واگذاری این شرکت به شرکت مپنا مصوب کرد بدهی مزبور به صندوق ضمانت صادرات ناشی از لغو قرارداد تولید و صادرات ۲۰۰ دستگاه واگن مسافری به کشور کوبا به میزان سه میلیون و ۹۸ هزار یورو، از محل ردیف این صندوق در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ و با لحاظ افزایش سرمایه دولت در صندوق ضمانت صادرات جبران شود.

اعلام نظر دولت در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس

هیئت دولت ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگانی را برای پیگیری طرح‌های مربوط تعیین کرد.

کد خبر 463704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.