اطلاعیه بهزیستی درباره پیگیری علت قطع عائله‌مندی برخی زنان سرپرست خانوار

سازمان بهزیستی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده از سوی وزیر رفاه درباره علت قطع عائله مندی زنان سرپرست خانوار فاقد فرزند و مجرد دارای معلولیت اعلام کرد: با پیگیری‌های وزیر رفاه مشخص شد این موضوع به دیوان عدالت اداری مربوط می‌شود.

به گزارش ایمنا، بر اساس اعلام سایت بهزیستی، در اطلاعیه این سازمان آمده است: «به اطلاع می‌رساند در تاریخ ۱۸ آذرماه ۹۹ به مناسبت گرامیداشت هفته معلولین و به منظور هم اندیشی و شنیدن دغدغه‌های جامعه معلولان، نشستی صمیمی با حضور تشکل‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و مراکز غیردولتی فعال در امور افراد دارای معلولیت با وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سازمان بهزیستی کشور برگزار گردید. همزمان تعدادی از تشکل‌ها و مراکز در سراسر کشور از طریق ویدئوکنفرانس نشست مذکور را همراهی می‌نمودند و جمعی از اصحاب رسانه و خبرگزاری‌ها در جلسه حاضر بودند.

در بخش ابراز نظرات و مشکلات مراکز، NGO ها و تشکل‌های فعال حوزه توانبخشی، نماینده محترم یکی از تشکل‌های مردم نهاد استان خراسان جنوبی سوالی مطرح نمودند مبنی بر اینکه چرا حق عائله مندی زنان سرپرست خانوار فاقد فرزند و مجرد دارای معلولیت بر اساس رأی دیوان محاسبات کشور قطع گردیده است.

وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی که حسب روال معمول در جهت حمایت از حقوق معلولان در جلسات گفتگو برای پیگیری، بررسی و روشن شدن مطلب، نسبت به برقراری تماس تلفنی با مسئولین ذیربط اقدام می‌نمایند، با جناب آقای دکتر مهرداد بذرپاش - رئیس محترم دیوان محاسبات کشور- به صورت تلفنی در مورد مشکل طرح شده صحبت نموده و ایشان نیز قول رسیدگی و بررسی مشکل را به صورت خاص به جامعه معلولان دادند.

پس از بررسی‌های بیشتر، مشخص گردید که موضوع مطرح شده توسط تشکل مذکور که در جلسه به اشتباه اشاره شد دیوان محاسبات آن را ابطال کرده است صحت نداشته است و موضوع به دیوان عدالت اداری مربوط می‌شود و امتیاز موصوف در فراز دوم بند (۴) ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری بر اساس نظر استفساری معاون محترم قوانین مجلس شورای اسلامی مورخ ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۴ و رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به شماره ۵۴۰۶۵۵ مورخ ۱۸ مهرماه ۱۳۹۶ ابطال گردیده است.

ضمن ابراز مراتب سپاس و امتنان از توجه خاص و فوری جناب آقای دکتر بذرپاش - رئیس محترم دیوان محاسبات کشور- که با همراهی و همدلی با جامعه معلولان کشور موجبات آرامش خاطر و اعتماد افراد دارای معلولیت را فراهم نمودند، یقین داریم چنانچه راهگشایی و حل این مشکل در چارچوب قوانین و ضوابط جاری امکان پذیر باشد، ریاست محترم دیوان محاسبات کشور با استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود در رفع و رجوع آن در جهت تأمین حقوق افراد دارای معلولیت و جامعه معلولان کشور همیاری و مساعدت می‌فرمایند.»

کد خبر 460637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.