آغاز عملیات ساخت فنداسیون ارگ شهرداری میبد

شهردار میبد از پایان عملیات خاکبرداری و آغاز شبکه بندی و فنداسیون طرح ارگ شهرداری خبر داد.

به گزارش ایمنا، علیرضا نقوی با اشاره به طرح ارگ شهرداری میبد، طرح اظهار کرد: در جدول زمانبندی بالغ بر ۱۲ هزار متر مکعب خاکبرداری در محل این طرح انجام شده است.

وی افزود: این طرح در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع و زیربنای هفت هزار و ۳۰۰ متر مربع در چهار طبقه ایجاد می‌شود که فاز اول آن شامل گودبرداری و اجرای اسکلت بتنی ساختمان با اعتباری بالغ بر ۹۳ میلیارد ریال در حال انجام است.

شهردار ضمن بیان ضرورت طراحی ارگ شهرداری میبد متناسب با اقلیم این شهر از نظر آب و هوایی و جغرافیایی و تاریخی و نیز توجه به نیازهای فضای کاربری کارشناسان و ارباب رجوع، عنوان کرد: طراحی و اجرای این طرح با استفاده از فناوری روز دنیا و با الهام از معماری اصیل ایرانی انجام شده است، به گونه‌ای فضای ورودی به نحوی طراحی شده که شهروندان خارج از وقت اداری نیز می‌توانند از فضای سبز داخل محوطه استفاده کنند.

نقوی خاطرنشان کرد: در طراحی ارگ بخش‌های مختلف و امکانات خوبی از جمله سالن اجتماعات با ظرفیت ۲۰۰ نفر، اجرای طرح بام سبز و افق دید برای حداقل افق ۲۰ تا ۳۰ سال آینده که افزایش جمعیت و ارتقای درجه شهرداری را خواهیم داشت، دیده شده تا در آینده این ساختمان جوابگوی نیاز شهروندان باشد.

منبع: ایسنا

کد خبر 456988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.