مسمومیت ۲ زن و یک کودک با گاز مونوکسید کربن

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در خصوص افزایش موارد مسمومیت بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن در پاییز امسال هشدار داد.

منصور شیشه فروش در گفت وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: دو بانوی جوان همراه با یک کودک هشت ساله روز جمعه در نیک آباد بخش جرقویه به دلیل استفاده از اجاق گاز برای گرمایش بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن دچار مسمومیت شدند.

وی با بیان اینکه با اعزام فوری تیم اورژانس، به این افراد به صورت سرپایی خدمات امدادی ارائه شد، افزود: از ابتدای سال تاکنون براثر استفاده ناایمن از وسایل گازسوز ۳۰ نفر مصدوم شدند و پنج تن جان باختند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در توصیه به شهروندان، خاطرنشان کرد: مشترکان گاز اصول ایمنی و استاندارد در تهیه، استفاده و نصب لوازم گرمایشی از جمله پکیج، بخاری و آبگرمکن را رعایت کرده و از سالم بودن دودکش‌ها و تهویه مناسب در فضاهای سربسته اطمینان حاصل کنند و برای اخذ مشورت فنی از واحد امداد شرکت گاز با شماره تلفن ۱۹۴ تماس بگیرند.

شیشه فروش همچنین به حادثه انفجار کپسول اکسیژن در روز گذشته در واحد صنعتی فولاد آریا واقع در فاز جدید شهرک صنعتی اردستان ، اشاره و اظهار کرد: این حادثه منجر به جان باختن یک مرد جوان ۳۰ ساله و مصدوم شدن یک کارگر مرد شد.

وی اضافه کرد: تیم اورژانس فوری به محل حادثه اعزام شد و فرد مصدوم را به بیمارستان شهید بهشتی اردستان منتقل کرد.

کد خبر 456676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.