برگزاری مجمع الکترونیک پنج شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت از برگزاری مجامع الکترونیک پنج شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، حسین فهیمی گفت: اقدامات لازم برای برگزاری مجامع الکترونیک شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت خراسان شمالی، خراسان جنوبی، اصفهان، قم و کردستان در حال انجام است تا مجامع الکترونیک این شرکت‌ها به زودی برگزار شود.

وی تصریح کرد: در پی مرحله دوم طرح آزادسازی سهام عدالت که آزادسازی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در تمام استان‌های کشور با حدود ۳۰ میلیون سهامدار سهام عدالت را هدف گرفته و از ۱۸ تیر ۹۹ آغاز شد، عملیات ثبت و سپرده گذاری سهامداران سهام عدالت که با ماندن در روش غیر مستقیم، سهامدار یکی از شرکت‌های سرمایه گذاری استانی هستند انجام شده و دارایی آنها تخصیص یافته است. به این ترتیب، نمادهای معاملاتی این شرکت‌ها به تدریج و بر اساس شرایط بازار با حفظ حقوق و منافع سهامداران در بورس تهران گشایش یافته و امکان معامله آنها نیز فراهم می‌شود. فهیمی افزود: شرکت سپرده گذاری پس از اجرای طرح‌های موفق ملی به ویژه طرح جامع «شناسایی الکترونیکی مشتریان» که برای اولین بار در این گستره در سطح کشور انجام شد، طرح «آزاد سازی سهام عدالت به روش غیر مستقیم» که بزرگترین طرح اجرا شده در بازار سرمایه کشور بوده و همچنین «توزیع مکانیزه و یکپارچه سود اوراق بهادار» به ویژه سود شرکت‌های بورسی بین ذینفعان، در حال حاضر در مرحله دوم آزاد سازی سهام عدالت در سطح شرکت‌های سرمایه گذاری استانی خدمت جدید خود را تحت عنوان «برگزاری الکترونیکی مجامع عمومی شرکت ها» ارائه کرده است.

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت اظهار کرد: این خدمت جدید که مطابق با قوانین و مقررات جاری کشور و براساس آخرین استانداردها و فن آوری های مورد استفاده در دنیا طراحی و نهایی شده است، برای اولین بار در کشور به این دسته از سهامداران ارائه و سپس در اختیار تمامی شرکت‌ها و سهامداران کشور قرار داده خواهد شد.

فهیمی گفت: این سامانه که تماماً توسط پیمانکاران و متخصصان داخلی و با همکاری کارشناسان و مهندسان این شرکت طراحی و توسعه یافته است، با حمایت، همکاری، راهنمایی‌ها و پشتیبانی مدیران ارشد و کارشناسان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ویژه اداره کل ثبت شرکت‌های تهران به زودی برای برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بهره مندی از خدمات سهامداری در شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت منوط به ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) است و مشمولانی که تاکنون در این سامانه ثبت نام نکرده اند، باید هر چه سریع‌تر ثبت نام و احراز هویت خود را در این سامانه انجام دهند.

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت افزود: بر این اساس، تمامی مراحل قانونی قبل از برگزاری مجمع، حین برگزاری و پس از آن به صورت مکانیزه برگزار شده و سهامداران امکان خواهند یافت علاوه بر حضور الکترونیکی در مجامع، رأی دهی، تبادل نظر، اعمال نظر، ارائه پیشنهاد، رد یا قبول پیشنهادها، نسبت به دستورهای جلسه نیز اظهار نظر کرده و مدیران (اعضای هیأت مدیره) شرکت‌های یاد شده را انتخاب کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: با بهره برداری از این طرح ملی شاهد تحقق یکی دیگر از اهداف کلان کشور در حوزه دولت الکترونیک باشیم. سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت تاکید کرد: بهره مندی از خدمات سهامداری در شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت منوط به ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) است و مشمولانی که تاکنون در این سامانه ثبت نام نکرده اند، باید هر چه سریع‌تر ثبت نام و احراز هویت خود را در این سامانه انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: افرادی که روش غیر مستقیم آزادسازی سهام عدالت را انتخاب کرده اند، در حال حاضر سهامدار شرکت‌های سرمایه گذاری استانی هستند و می‌توانند از حقوق سهامداری خود از طریق این شرکت‌ها بهره ببرند.

فهیمی، درخواست عضویت در هیأت مدیره، بهره مندی از مزایای سهامداری، مشارکت در افزایش سرمایه، امکان فروش سهام تخصیص یافته و امکان وثیقه برای دریافت وام را از مهم‌ترین ویژگی‌های ثبت نام در سامانه سجام برای سهامداران شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت اعلام کرد.

کد خبر 456579

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ثبتچی IR ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
    1 0
    درود بر شما امیدوارم با راه اندازی این سامانه پروسه اقداماتی مانند ثبت تغییرات شرکت و همچنین ثبت شرکت ها کوتاه‌تر و ساده‌تر از قبل بشه