فرهاد مجیدی ارز دولتی دریافت کرده است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست کاپیتان و سرمربی سابق استقلال برای دریافت ارز دولتی را تایید کرده است.

به گزارش ایمنا، احمد امیرآبادی فراهانی روز چهارشنبه و در جمع خبرنگاران درباره توئیت روز گذشته خود مبنی بر دریافت ۹ بار ارز دولتی از سوی فرهاد مجیدی کاپیتان و سرمربی سابق استقلال و رد آن توسط مجیدی، اظهار کرد: یک ماه پیش یکی از وارد کنندگان غله کشور گزارشی مبنی بر اینکه یکی از بازیکنان سابق فوتبال در حال گرفتن ارز دولتی برای شرکت‌هایی است که به نام خود وی نیست به من ارائه کرد.

وی افزود: این وارد کننده غله و نهاده‌های دامی حتی مدعی است که با فرهاد مجیدی دراین‌باره درگیر شده است و به وی گفته است که در این فضا و مکان به دنبال چیست؟ و بهتر است به حرفه و پیشه خود بپردازند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای صحت‌سنجی گزارش دریافت شده با وزارت صنعت، معدن و تجارت نامه‌نگاری شده است، گفت: حراست صمت اعلام کرده است که فرهاد مجیدی در دو نوبت به دفتر خدمات بازرگانی مراجعه کرده و درخواست وی به دستور یکی از مسؤولان این وزارت خانه در کارگروه تخصیص ارز دولتی تأیید شده است.

فرهانی ادامه داد: ۹ ثبت سفارش به نام شرکتی که به نام وی نبوده ولی در فهرست دریافت ارز دولتی قرار گرفته و پیگیری وی برای گرفتن ارز برای این شرکت ثبت شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که مجیدی مدعی شده شرکتی ندارد که برای آن ارز دولتی دریافت کند، تصریح کرد: مجیدی شاید صاحب شرکت یا عضو هیأت مدیره نباشد ولی وی مراجعاتی برای دریافت ارز داشته که زمان حضور، افرادی که با وی دراین‌باره ارتباط داشتند و ارز دولتی که اختصاص یافته است، در وزارت صمت ثبت و تأیید شده و اسناد آن هم موجود است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فوتبالیست مشهور دیگری نیز از طریق یک شرکت معدنی پیگیر انجام واردات نهاده‌های دامی است، گفت: برای این فرد هم استعلام شده که اگر اسم این فوتبالیست مشهور هم تأیید شود نام وی را اعلام می‌کنیم. بر همین اساس بهتر است هر فردی به حرفه خود بپردازد و قرار نیست به عنوان مثال من نماینده یا هر فرد دیگری با سو استفاده از جایگاه و شهرت و ارتباط با مسؤولان به هر کاری دست بزنیم.

فرهانی با تاکید بر اینکه فردی که ثبت سفارش مجیدی برای دریافت ارز دولتی را تحویل گرفته شب گذشته در پیامی از من خواسته است از این موضوع کوتاه بیایم، یادآور شد: وی درخواست حل این مساله با حضور مجیدی در مجلس را داشت و حتی شب گذشته یکی از نمایندگان مجلس دهم خواستار دیدار شد و مدعی بود که آقای مجیدی ارز دولتی دریافت نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: البته شاید اسمی از فرهاد مجیدی در بانک مرکزی نباشد، اما موضوع این است که یک فوتبالیست برخلاف حرفه خود در کشور پیگیر دریافت ارز دولتی برای یک شرکتی بوده و این موضوع هم اثبات شده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 456252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.