سرمایه گذاران طرح‌های اقتصادی به مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل کنند

معاون اول رئیس جمهور گفت: پذیرفته نیست مردمی که ساکن مناطق پیرامونی طرح‌های بزرگ اقتصادی هستند از امکانات بی‌بهره باشند و سرمایه گذاران این طرح‌ها باید به مسئولیت اجتماعی خود در قبال ساکنین این مناطق عمل کنند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در جلسه دیدار نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی از استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی کشور یاد کرد و اظهار کرد: مردم استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی کشور نباید با برخی محرومیت‌ها و کاستی‌ها مواجه باشند و لازم است راهکارهایی برای رفع مشکلات و ایجاد رضایتمندی مردم این استان تدوین شود.

وی با تأکید بر لزوم عمل به مسئولیت اجتماعی از سوی سرمایه گذاران طرح‌های اقتصادی، گفت: پذیرفته نیست مردمی که ساکن مناطق پیرامونی طرح‌های بزرگ اقتصادی هستند از امکانات بی‌بهره باشند و باید سرمایه گذاران این طرح‌ها به مسئولیت اجتماعی خود در قبال ساکنین این مناطق عمل کنند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به طرح راه آهن بوشهر و منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل و اجرای این طرح، گفت: برای سرعت بخشیدن به روند اجرای این طرح باید به دنبال منابع مالی مطمئن و تکمیل هر چه سریع‌تر این طرح از طریق فاینانس باشیم چرا که اگر منتظر باشیم تا این طرح با منابع و بودجه دولت عملیاتی شود، ممکن است به دلیل محدودیت‌های بودجه، مدت زمان زیادی برای آن سپری شود.

جهانگیری با اشاره به درخواست مردم استان بوشهر در خصوص اجرا و تکمیل فاضلاب برخی شهرهای استان، گفت: دولت تلاش خواهد کرد با تخصیص منابع مالی، طرح‌های فاضلاب این شهرها را تا پایان دولت تکمیل کرده و به اتمام برساند.

وی لازمه پیشرفت و ترقی استان بوشهر را توسعه بندر بوشهر و سایر بنادر این استان دانست و اظهار کرد: باید با اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بندر بوشهر، زمینه توقف و پهلو گرفتن کشتی‌های با ظرفیت بیش از ۵۰ هزار تن در این بندر فراهم شود.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر لزوم توجه به روستاهای استان بوشهر، از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور خواست از محل اعتبارات ایجاد اشتغال پایدار روستایی، منابعی برای بهبود وضعیت روستاهای استان بوشهر و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب در این روستاها اختصاص دهد.

جهانگیری اظهار امیدواری کرد: با همدلی و هماهنگی خوبی که میان مسئولان اجرایی استان و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، تمرکزی جدی بر طرح‌های اصلی استان معطوف شود تا ضمن رفع مسائل و موانع پیش رو، شاهد رشد و توسعه هر چه بیشتر استان بوشهر در زمینه‌های مختلف باشیم.

در این جلسه همچنین استاندار بوشهر گزارشی از آخرین وضعیت استان و طرح‌های در دست اجرا ارائه کرد و به تشریح اقدامات انجام شده و نیز وضعیت کرونا در این استان پرداخت.

نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست به بیان دغدغه‌ها و نظرات خود در خصوص استان بوشهر پرداختند و مهم‌ترین و اصلی‌ترین نیازها و چالش‌های استان را مطرح کردند.

اجرا و تکمیل طرح راه آهن بوشهر، توسعه بنادر استان، تکمیل فاضلاب برخی شهرهای استان بوشهر، پرداخت عوارض آلایندگی مطابق قانون و بر اساس نظر کارشناسی، سرمایه گذاری برای توسعه صنعت توریسم و تفویض اختیارات بیشتر به مدیریت استان از جمله دغدغه‌ها و درخواست‌های نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

کد خبر 456135

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.