افزایش ۲۳ درصدی توزیع بذر گندم میان کشاورزان

رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی از برنامه کشت گندم در سطح ۶ میلیون هکتار از مزارع در سال زراعی جاری خبر داد و گفت: تاکنون ۳۸۰ هزار تن بذر مرغوب در اختیار کشاورزان قرار گرفته است که نسبت به سال گذشته رشد ۲۳ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سرافرازی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد عالی زراعت با حضور وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: در نشستی که در خصوص کشت پاییزه بود، مشخص شد سطح زیر کشت گندم برای امسال شش میلیون هکتار برنامه‌ریزی شده است که تاکنون سه میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار معادل ۶۰ درصد برنامه محقق شده است.

وی افزود: برای دست‌یابی به هدف تعیین شده، ۳۸۰ هزار تن بذر مرغوب در اختیار کشاورزان قرار گرفته است که نسبت به سال گذشته رشد ۲۳ درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تولید «جو» تصریح کرد: این محصول یکی از نهاده‌های مورد نیاز صنعت دامپروری است و نزدیک به یک میلیون هکتار از اراضی کشت شده است که نسبت به سال قبل در جو آبی ۲۳ درصد و در جو دیم ۱۶ درصد رشد داشته‌ایم.

سرافرازی گفت: امسال برای کشت کلزا به اندازه ۲۳۳ هزار هکتار، قرارداد منعقد شده و تاکنون سه میلیون و صد هزار چغندرقند بهاره تولید شده است.

وی خاطرنشان کرد: تولید چغندر پاییزه یکی از سیاست‌های راهبردی وزارت جهاد کشاورزی در زمینه سازگاری با اقلیم و بهره برداری بهینه از آب باران است و در این راستا برای ۲۸ هزار هکتار زمین قرارداد منعقد و تاکنون ۲۴ هزار هکتار کشت انجام شده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت جهاد کشاورزی گفت: جهانگیری در این نشست بر ضرورت حمایت از کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی تاکید کردند و کشاورزان را پر تلاش‌ترین و زحمتکش‌ترین اقشار جامعه عنوان کردند.

کد خبر 456103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.