سقوط دانش‌آموز قاینی از کوه در زمان تدریس آنلاین نبوده است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: طبق اطلاعات واصله حادثه سقوط از کوه برای دانش‌آموز شهرستان قائنات بین ساعت ۱۴ تا ۱۵ روز شنبه (۱۷ آبان) رخ داده در حالی که کلاسی از طرف معلم دانش‌آموز در این ساعت برگزار نشده است.

به گزارش ایمنا، محمد علی واقعی اظهار کرد: کلاس همان روز ساعت ۱۷ بوده و این دانش‌آموز هم در جلسه گذشته با تلفن خواهرش در همان روستای "نوغاب" وارد شبکه شاد شده است، از طرفی حضور در کلاس هم اجباری نیست.

وی گفت: فرد حادثه دیده، ساکن و دانش‌آموز روستای نوغاب حاجی آباد در فاصله ۲۴ کیلومتری قاین از سمت گناباد است در حالی که حادثه در روستای «رومشتیک» در فاصله ۲۵ کیلومتری قاین از سمت بیرجند رخ داد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، اظهار کرد: با توجه به فصل برداشت زعفران، این دانش‌آموز به همراه خانواده برای چیدن گل زعفران به روستای رومشتیک رفته و به بالای تپه صعود کرده بود که این اتفاق افتاده است. همچنین در روستای نوغاب حاجی آباد قاین اینترنت برقرار است و مشکلی برای دسترسی به شبکه شاد وجود ندارد.

واقعی گفت: علاوه بر این در مناطقی از استان که اینترنت وجود ندارد، درسنامه برای دانش‌آموزان توزیع می‌شود و دانش‌آموز لازم نیست برای وصل شدن به شبکه شاد به ارتفاعات برود.

به گزارش ایرنا، برخی سایت‌ها و کانال‌های خبری امروز خبری را منتشر کردند که دانش‌آموز اهل روستای " نوغاب" حاجی آباد قاین برای دسترسی به اینترنت و پیگیری دروس از برنامه شاد مجبور به صعود به بالای کوه شده و در راه برگشت سقوط کرده است. این دانش‌آموز برای درمان به بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند منتقل شده است. استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان و حدود ۱۷۰ هزار دانش‌آموز دارد. شهر قاین مرکز شهرستان قائنات در ۱۰۵ کیلومتری بیرجند است.

کد خبر 454712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.