آمار کرونا همدان ۲۰ آبان، ۱۱ فوتی و ۹۱ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۹۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و ۱۱ مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ سه شنبه ۲۰ آبان‌ماه_ اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹۱ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی اضافه کرد: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۷۰۱ مورد بوده است که ۱۴۸ نفر در بخشی عادی و ۱۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۴۸ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون هفت هزار و ۴۵۶ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

وی با توضیح اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان ۱۱ نفر از مبتلایان به کرونا جان باختند، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به یک هزار و ۱۵ نفر رسیده است.

طاهری در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۲۳۰ نفر، بهار ۴۴۴ نفر، تویسرکان ۴۶۲ نفر، رزن ۲۸۳ نفر، درگزین ۱۲۵ نفر، فامنین ۱۲۲ نفر و کبودر آهنگ ۴۶۴ نفر بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین تا کنون در شهرستان ملایر یک هزار و ۴۶۰ نفر، نهاوند ۸۵۷ نفر و همدان دو هزار و ۹۸۳ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۲۶ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، توضیح داد: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و عدم اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس بسیار مهم است.

کد خبر 454661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.