رقابت ۱۴ برگزیده اصفهان در چهل و سومین مسابقات سراسری قرآن کریم

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: ۱۴ شرکت کننده استان با بیش از ۱۰۰ نفر از شرکت کنندگان چهل و سومین مسابقات سراسری قرآن کریم در کشور به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش ایمنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، مهدی طاهری در خصوص مراحل انتخاب شرکت کنندگان چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم، اظهار کرد: شرکت کنندگان بعد از گذراندن مرحله منطقه‌ای، شهرستانی و استانی، در پایان به مرحله کشوری راه پیدا کرده‌اند.

وی افزود: تعداد شرکت کنندگان در مرحله شهرستانی حدود ۷۰۰ نفر و استانی حدود ۳۰۰ نفر بودند که از میان آن‌ها ۱۴ نفر در مرحله کشوری به نمایندگی از استان اصفهان حضور یافته‌اند. ۱۴ شرکت کننده استان اصفهان با بیش از ۱۰۰ نفر از شرکت کنندگان در سراسر کشور به رقابت خواهند پرداخت.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تصریح کرد: چهل و سومین مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته‌های حفظ بیست جز قرآن کریم، حفظ کل قرآن کریم، قرائت، ترتیل، اذان، دعا و تواشیح در سراسر کشور برگزار می‌شود

وی در مورد شیوه برگزاری مسابقات اضافه کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا، در حال حاضر برگزیدگان در هر مرحله در نقاط مختلف کشور توسط اداره اوقاف آن شهر دعوت به مرکز سیمای آن استان شده و برنامه هر کدام از شرکت کنندگان در رشته مربوطه ضبط می‌شود.

طاهری افزود: برنامه شرکت کنندگان از ۸ آذر ماه به مدت یک هفته از شبکه قرآن پخش و همزمان به صورت زنده توسط داوران در برنامه داوری خواهد شد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در مورد نحوه پذیرش و ثبت نام علاقه مندان برای شرکت در مسابقات سال آینده، اظهار کرد: دوره ثبت‌نام از اسفند ماه سال جاری خواهد بود که از طریق شبکه‌های اجتماعی سازمان اوقاف امور کشور اطلاع‌رسانی می‌شود.

گفتنی است، چهل و سومین مسابقات سراسری قرآن کریم به دلیل شیوع ویروس کرونا به‌صورت استودیویی ضبط شده و قضاوت و داوری مسابقات با پخش هم‌زمان آن از رسانه ملی انجام می‌شود تا از اعلام نتایج زودهنگام جلوگیری شود.

نمایندگان استان اصفهان در این مسابقات با حضور در ساختمان پخش مرکز صدا و سیمای استان، در بخش‌های مختلف این دوره از مسابقات کشوری شرکت کردند.

شرکت کنندگان استان در بخش بانوان نیز روز جمعه ۲۳ آبانماه، به صورت ویدئوکنفرانسی و با حضور در اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در این مسابقات شرکت کرده و با داورانی که در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف استقرار یافته‌اند در ارتباط خواهند بود.

کد خبر 454144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.