درخواست رئیس شورا برای تزریق یک میلیارد دلار به حمل‌ونقل عمومی تهران

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از رئیس جمهور درخواست کرد که دستور تخصیص حداقل یک میلیارد دلار به‌صورت فوری برای ساماندهی بحران سیستم حمل ونقل عمومی در تهران را صادر کند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محسن هاشمی در جلسه امروز (یکشنبه) شورای شهر تهران با اشاره به نتایج انتخابات آمریکا، اظهار کرد: ابتدا شکست تحقیر آمیز دونالد ترامپ، عامل بی سابقه ترین تحریم‌های تاریخ علیه مردم ایران و آمر ترور شهید حاج قاسم سلیمانی را به همه مردم ایران که شرایط بسیار سخت معیشتی، دارویی وتامین حداقل زندگی را در این سه سال گذشته تجربه کردند، تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: اهمیت شکست ترامپ، به نه گفتن به سیاست‌های یکجانبه گرایانه، عهد شکنانه و ضدعقلانی آمریکا علیه دیگر کشورهای جهان، توسط اکثریت مردم آمریکا است.
بدعهدی ترامپ تنها در مورد برجام نبود، بلکه وی از کنوانسیون حفظ محیط زیست، عهدنامه‌های تجارت آزاد و بسیاری از توافقات و معاهدات جهانی نیز سرباز زد و شکست تحقیرآمیز او نشان داد که ملت یک کشور به رئیس جمهوری که برای جهان غیرقابل اعتماد باشد، اعتماد نمی‌کنند.

هاشمی ابراز امیدواری کرد که دولت جدید آمریکا و سایر کشورهای غربی، از سرنوشت ترامپ عبرت بگیرند و از یکجانبه گرایی، بدعهدی و تضییع حقوق مسلم ملت‌های جهان بپرهیزند.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه به آمار فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در پایتخت اشاره کرد و گفت: موضوع دیگر افزایش ابعاد تلفات کرونا در تهران است که طی یک هفته گذشته نیز افزایش چشمگیری داشته است و متأسفانه ستاد ملی کرونا هنوز پاسخی به پیشنهاد کارشناسی شورای شهر و مجمع نمایندگان تهران مبنی بر تعطیلی دو هفته‌ای تهران نداده است.

وی خاطرنشان کرد: فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، نظر مثبت خود را نسبت به این پیشنهاد ابراز کرده اما ظاهراً، مسئولین تصمیم گیرنده جسارت و اراده لازم را برای این اقدام ضروری که موجب شکستن زنجیره ابتلاء و ایجاد یک فرصت حداقلی برای بازسازی توان سیستم سلامت و کارکنان خدوم بخش‌های خدماتی در این حوزه می‌شود، را ندارند.

به گفته هاشمی در حوزه حمل‌ونقل عمومی نیز با وجود تشدید نیاز به تقویت ناوگان اتوبوس، مینی بوس، تاکسی و مترو تهران به‌دلیل ایجاد فاصله اجتماعی و افزایش آلودگی هوا، هیچ اقدام مؤثری در طول هفت سال گذشته انجام نشده است و اکنون که با آزاد سازی برخی از دارایی‌های ایران و افزایش فروش ارز توسط بانک مرکزی، وضعیت منابع دولت بهبود پیدا کرده از رئیس جمهور انتظار داریم که دستور تخصیص حداقل یک میلیارد دلار به‌صورت فوری برای ساماندهی بحران سیستم حمل‌ونقل عمومی در تهران را صادر کند.

هاشمی اضافه کرد: در تهران روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ انسان به‌دلیل ابتلاء به کرونا و آلودگی هوا کشته می‌شوند و این میزان تلفات در هیچ شهری در جهان وجود ندارد.

کد خبر 454053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.