کلاهبرداری ۶ میلیاردی با سوءاستفاده از عنوان فرزند شهید

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان فردی که در شهر بوشهر ۶ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.

به گزارش ایمنا، سردار خلیل واعظی با اعلام جزئیات این خبر، اظهار کرد: در پی اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی اقدام به کلاهبرداری با ترفند وعده کار و ایجاد شغل به وی کرده است، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی در استان ادامه داد: متهم با معرفی خود به عنوان فرزند شهید و شاغل در استانداری از این عنوان سواستفاده کرده و با وعده ایجاد شغل و اخذ وام در اقدامی از شاکی وکالت تام اخذ کرده و طی چندین مرحله نیز مبالغی از وی دریافت و اقدام به کلاهبرداری کرده و متواری شده است.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی و همچنین بررسی اظهارات شاکی پرونده موفق شدند محل اختفای این فرد را در استان تهران فرودگاه امام خمینی (ره) شناسایی کنند، افزود: با اعزام کارآگاهان به محل مورد نظر، این فرد در عملیات غافلگیرانه‌ای دستگیر و به پلیس آگاهی بوشهر منتقل شد.

این مقام ارشد انتظامی در استان بوشهر با بیان اینکه متهم در بازجویی‌های به عمل آمده به یک مورد کلاهبرداری به ارزش ۶ میلیارد ریال از شاکی اعتراف کرد، تصریح کرد: متهم بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

بر اساس گزارش ایسنا، فرمانده انتظامی استان بوشهر با تاکید بر اینکه پلیس به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهد مجرمان در جامعه به راحتی جولان دهند، از شهروندان خواست تا در صورت اطلاع از فعالیت اینگونه افراد بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کد خبر 453832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.