آمار کرونا همدان ۱۵ آبان، ۱۱ فوتی و ۱۴۷ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۱۴۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و ۱۱ مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ پنج شنبه ۱۵ آبان ماه_ اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۴۷ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده که یک رکورد جدید و زنگ خطر است.

وی اضافه کرد: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۶۶۹ مورد بوده است که ۱۵۱ نفر در بخشی عادی و ۳۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۵۱ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون هفت هزار و ۹۴ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

وی با توضیح اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان ۱۱ نفر از مبتلایان به کرونا جان باختند، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به ۹۴۳ نفر رسیده است.

طاهری در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۲۰۶ نفر، بهار ۴۱۹ نفر، تویسرکان ۴۱۱ نفر، رزن ۲۷۳ نفر، درگزین ۱۰۹ نفر، فامنین ۱۱۵ نفر و کبودر آهنگ ۴۳۵ نفر بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین تاکنون در شهرستان ملایر یک هزار و ۳۶۰ نفر، نهاوند ۷۸۳ نفر و همدان دو هزار و ۷۹۲ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۱۹۱ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، توضیح داد: کاهش اضطراب و استرس و استفاده از میوه و سبزیجات در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس بسیار مهم است.

کد خبر 453694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.