مامور قلابی یگان ویژه پس از اغفال ۶ دختر دستگیر شد

مأموران پلیس پایتخت مرد جوانی را که در پوشش ازدواج و استخدام اقدام به کلاهبرداری و اخاذی از شهروندان کرده بود، دستگیر کردند.

به گزارش ایمنا، اوایل آبان ماه امسال بود که زنی جوان با مرجوعه قضائی به پلیس آگاهی مراجعه کرده و از فردی به هویت عمران، ۳۵ ساله شکایت کرد. در همین راستا نیز با توجه به اینکه موضوع پرونده اغفال و اخاذی با جعل عناوین دولتی بود، پرونده‌ای با همین موضوع تشکیل و به مأموران اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واگذار شد.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، شاکی در مقر پلیس حاضر شده و به مأموران گفت: حدود چهار ماه پیش با مرد جوانی به نام عمران آشنا شدم. او خودش را مأمور پلیس معرفی کرد و با توجه به اینکه در اکثر مواقع او را با لباس یک دست مشکی مأموران پلیس که عنوان نوپو نیز در روی آن نقش بسته بود، می‌دیدم، حرف‌هایش را باور کردم و در نهایت بنا شد تا این فرد به خواستگاری من بیاید.

شاکی ادامه داد: پس از تعیین قرار خواستگاری، این فرد ناگهان ادعا کرد که باید زمان خواستگاری را به تاریخ دیگری موکول کنیم، چرا که برایش مشکل مالی پیش آمده بود. من هم از آنجایی که به خیال خودم او را می‌شناختم و او هم توانسته بود اعتماد من را جلب کند، ۱۲۰ میلیون تومان به همراه یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ متعلق به خودم را در اختیارش قرار دادم تا مشکل مالی‌اش را حل کند. اما از آن روز به بعد این فرد دیگر پاسخی به تماس‌های من نداده و من هم مجبور به شکایت شده‌ام.

با کسب این اطلاعات، مأموران موفق شدند تا با شیوه‌های پلیسی، مخفیگاه این فرد را در جنوب تهران شناسایی کنند که پس از آن با اخذ مجوز از مقام قضائی، این فرد در عملیاتی دستگیرشده و در حالی که البسه و برخی اقلام پلیسی نیز از وی کشف شد، او به مقر انتظامی منتقل شد.

این فرد در بازجویی‌های انجام شده صراحتاً اعلام کرد که عنوان مأمور پلیس را برای جلب اعتماد جعل کرده و پلیس نیست. همچنین به پنج فقره کلاهبرداری و اخاذی از دختران دیگر به شیوه مشابه و نیز چهار مورد کلاهبرداری با دادن وعده استخدام به آقایان در پوشش مأمور پلیس اعتراف کرد که تا کنون شش تن از شاکیان وی شناسایی شده‌اند.

مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با تائید این خبر اعلام کرد که متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به دادسرا منتقل شد.

منبع: ایسنا

کد خبر 453546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.