آمار کرونا استان فارس ۱۴ آبان؛ ۳۰ فوتی و ۱۷۳۳ ابتلای جدید

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در چهاردهم آبان ماه را تشریح کرد.

عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز - چهارشنبه چهاردهم آبان ماه- اظهار کرد: با شناسایی یک هزار و ۷۳۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان فارس تعداد کل مبتلایان این ویروس از آغاز شیوع کرونا به ۹۵ هزار نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۰ نفر در استان فارس بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده است، افزود: با احتساب این آمار مجموع جان باختگان مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون به یک هزار و ۵۳۴ نفر رسید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار کلی بهبود یافتگان کرونا در استان فارس، تصریح کرد: تاکنون ۸۰ هزار و ۵۱۴ نفر در این استان با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه در وضعیت کنونی یک هزار و ۶۵۵ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۲۳۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همتی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۳۸۳ هزار آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در استان فارس انجام شده است.

به گزارش ایمنا، در آخرین آمار و اطلاعات اعلامی بیماری کرونا از سوی وزارت بهداشت استان فارس هم اکنون در وضعیت نارنجی (پرخطر) بیماری قرار دارد.

کد خبر 453512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.