لزوم همزیستی هوشمندانه با کووید ۱۹

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم همزیستی هوشمندانه با کرونا بر رعایت نکات بهداشتی هنگام خرید و گفت: فراموش نکنید در طول فرایند خرید از هرگونه تماس دست با دهان و بینی و چشم‌ها به طور جدی خودداری شود.

به گزارش ایمنا، سیما سادات لاری، اظهار کرد: با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا در جهان و عدم کشف دارو و واکسن قطعی برای درمان بیماری تاکنون، لزوم همزیستی هوشمندانه با ویروس کووید ۱۹ امری اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: توصیه ما به کلیه هموطنان عزیز کشورمان این است که تا حد امکان به صورت مجازی نسبت به خرید کالا و انجام کارهای مورد نظرشان اقدام کنند، افراد مسن و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و فشارخون دارند از رفتن به مراکز خرید خودداری کنند.

لاری تصریح کرد: در صورت نیاز به خرید حضوری به شکل جمعی به خرید نروید، ساعت‌های خلوت و کم تردد را برای خرید انتخاب کنید و از حضور در فروشگاه‌های شلوغ و با سیستم تهویه هوایی نامناسب جدا خودداری کنید. همچنین حتماً از ماسک استفاده کنید و نسبت به رعایت اصول فاصله‌گذاری مناسب ۱.۵ تا ۲ متر اقدام کنید.

بنا به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر عدم لمس نمونه اجناس و کالاها، گفت: همچنین بهتر است برای پرداخت پول از دستگاه‌های کارتخوان استفاده شود. فراموش نکنید در طول فرایند خرید از هرگونه تماس دست با دهان و بینی و چشم‌ها به طور جدی خودداری شود.

کد خبر 453506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.