آمار کرونا اردبیل ۱۴ آبان؛ ۵ فوتی و ۵۱ ابتلای جدید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در چهاردهم آبان ماه را تشریح کرد.

شهرام حبیب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان اردبیل در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز - چهارشنبه چهاردهم آبان ماه- اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۱ بیمار قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های اردبیل بستری شدند.

وی اضافه کرد: از تعداد کل بیماران جدید شناسایی شده، ۳۱ نفر در شهرستان اردبیل، شش نفر در شهرستان پارس آباد، ۱۰ نفر در شهرستان مشکین شهر، یک نفر در شهرستان گرمی، یک در شهرستان پیله سوار و دو نفر در شهرستان خلخال بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، پنج نفر در استان اردبیل بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، افزود: با احتساب این آمار مجموع جان باختگان مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون به ۷۸۰ نفر رسید.

وی با بیان اینکه از تعداد کل فوتی‌های جدید مبتلا به کرونا در استان اردبیل چهار نفر در شهرستان اردبیل و یک نفر در شهرستان پارس آباد بوده است، تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۳ بیمار قطعی مبتلا به کرونا با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

حبیب زاده با بیان اینکه در وضعیت کنونی ۳۹۰ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۷۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش ایمنا، طی آخرین آمار و اطلاعات اعلامی بیماری کرونا از سوی وزارت بهداشت استان اردبیل هم اکنون در وضعیت قرمز بیماری قرار دارد.

کد خبر 453501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.