کاهش قیمت طلا به دنبال افزایش ارزش دلار در بازار جهانی

به دنبال ضررهای ناشی از نگرانی‌های ویروس کرونا و افزایش نرخ دلار، قیمت طلا کاهش یافت.

‌به گزارش ایمنا، روز چهارشنبه قیمت طلا به دلیل افزایش نرخ دلار کاهش یافت، اما عدم اطمینان مربوط به انتخابات ریاست جمهوری هفته آینده ایالات متحده و نگرانی‌ها در مورد افزایش موارد ابتلای ویروس کرونا در اروپا و ضررهای شمش‌های محدود ایالات متحده وجود دارد.

هر اونس طلای اسپات ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۹۰۰.۵۲ دلار رسید. معاملات آتی طلای آمریکا با ۰.۵ درصد کاهش به ۱۹۰۲.۳۰ دلار در هر اونس رسید. یک تحلیل‌گر مستقل گفت: دلار تقویت شده است، که کمی طلا را تحت فشار قرار می‌دهد. به طور کلی، بازار طلا تا زمان انتخابات ایالات متحده در حالت انتظار و مشاهده است.

هنوز هم خرید بسیار خوب است (در افت). سرمایه گذاران به عوامل مثبت ساختاری بلندمدت برای طلا معتقدند، مانند بدهی زیاد، تضعیف دلار، ترس از تورم، وضعیت COVID-۱۹. دلار آمریکا در مقایسه با رقبای خود ۰.۵ درصد رشد کرد و به بالاترین قیمت در بیش از یک هفته رسید، و قیمت طلا را برای دارندگان ارزهای دیگر افزایش داد.

در روزهای اخیر ایالات متحده، روسیه، فرانسه و سایر کشورها تعداد زیادی از موارد ابتلای عفونت ویروس کرونا را ثبت کرده‌اند. در همین حال، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه گفت که توافق امداد اقتصادی احتمالاً پس از انتخابات ۳ نوامبر علی رغم افزایش موارد ابتلاء و متوقف شدن بهبود در بازار کار صورت خواهد گرفت.

طلا در سال جاری تاکنون حدود ۲۵ درصد افزایش یافته است، در میان محرک‌های بی سابقه جهانی، محافظی در برابر تورم و کاهش ارزش پول در نظر گرفته می‌شود. تمرکز بر انتخابات ایالات متحده بود و جو بایدن، رقیب دموکرات، در نظرسنجی‌های سراسری از ترامپ جلوتر هست. هر اونس نقره با افت ۱.۲ درصد به ۲۴.۲۶ دلار رسید، پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۸۷۶.۸۴ دلار رسید، در حالی که پالادیوم با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۳۳۵.۶۹ دلار رسید.

منبع: ایبِنا

کد خبر 452260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.