لایحه توقف اجرای احکام خلع ید و قلع و قمع اماکن ورزشی اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه توقف اجرای احکام خلع ید و قلع و قمع ورزشگاه‌ها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع وزارت ورزش و جوانان را جهت تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز -دوشنبه ۵ آبانماه- مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه توقف اجرای احکام خلع ید و قلع و قمع ورزشگاه‌ها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع وزارت ورزش و جوانان اعاده شده از شورای نگهبان با اصلاح ماده واحده این لایحه با ۱۷۴ رأی موافق، ۲۲ رأی مخالف و ۲۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۷ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

بر اساس این گزارش ماده واحده این لایحه بدین شرح اصلاح شد؛ از تاریخ تصویب این قانون اجرا احکام خلع ید و قلع و قمع ورزرشگاه‌ها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع سازمان تربیت بدنی که در اراضی متعلق به غیر احداث شده است برای مدت سه سال متوقف می‌شود، سازمان تربیت بدنی موظف است ظرف مدت یادشده نسبت به توافق با مالکین اراضی یاد شده به نحو ممکن از قبیل خرید اراضی، واگذاری زمین یا ملک معوض، صدور مجوز و واگذاری سهام توافق نماید.

بر اساس تبصره ۱ این ماده واحده؛ در صورت عدم حصول توافق، بهای زمین بر اساس قیمت کارشناسی رسمی روز به نفع مالک، در صندوق دادگستری سپرده می‌شود و سند مالکیت به نام سازمان تربیت بدنی صادر می‌شود.

در تبصره ۲ نیز آمده است؛ دولت موظف است اعتبارات مورد نیاز را به گونه‌ای در لوایح بودجه سالانه کل کشور پیش بینی نماید که تا پایان مدت یادشده اجرا این قانون تحقق یابد.

کد خبر 451755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.