بررسی لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها در اولویت کاری کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها

سخنگوی کمیسیون امور داخلس کشور و شوراها در مجلس از تعیین ۸ اولویت کاری برای این کمیسیون خبر داد.

به گزارش ایمنا، علی حدادی با اشاره به نشست‌های امروز کمیسیون امور داخلی و شوراها با اشاره به نشست نوبت عصر کمیسیون اظهار کرد: قرار بود وزیر کشور برای پاسخ به سوال تعدادی از نمایندگان در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها حضور پیدا کند، اما وزیر به دلیل کسالت در نشست حاضر نشد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ادامه نشست اولویت‌های کاری کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت ۸ اولویت کاری به تصویب رسید. بر این اساس طرح قانون مدیریت جامع شهری و روستایی، لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها و طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود در اولویت قرار گرفتند.

وی افزود: همچنین بررسی طرح اصلاح جدول حوزه انتخابیه نمایندگان مجلس و افزایش تعداد ۴۰ نماینده، لایحه اصلاح ماده ۳۵ آئین نامه معاملات شهرداری‌ها، طرح تشکیل استان گلساران، طرح نظام انتخابات تناسبی و لایحه جامع انتخابات به صورت اولویت در دستور کار کمیسیون امور داخلی کشور قرار می‌گیرد.

این نماینده مجلس اظهار کرد: قانون جامع تقسیمات کشوری و شفافیت مالی انتخابات از جمله مباحثی است که در کمیسیون به آن رسیدگی می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: اولویت‌های کمیسیون بر اساس نشست با مرکز پژوهش‌ها بررسی و جمع بندی شده است.

منبع: خانه ملت

کد خبر 450951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.