هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۳۵ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز سه شنبه - بیست و نهم مهر - با میانگین ۹۸ در وضعیت سالم (زرد) ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۳۵ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس به رنگ (نارنجی) را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۶، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۰۴، خیابان رودکی روی عدد ۱۳۰، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۳۷ و خیابان پروین روی عدد ۱۳۶ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۷۴، مبارکه با میانگین ۶۷ و نجف آباد با میانگین ۷۸ در وضعیت سالم و در سگزی و خمینی شهر به ترتیب با میانگین ۱۵۲ برای عموم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 450764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.