تاکنون ۱۴ هزار و ۹۸۲ مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای به دلیل کرونا جان باخته‌اند

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تشریح تعداد موارد فوت در اثر ابتلاء به کرونا در بیماران زمینه‌ای از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا تاریخ ۲۰ مهرماه ۱۳۹۹، گفت: بیماری کووید ۱۹ در افرادی که به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا هستند، به شکل شدیدتری بروز پیدا می ‌کند.

به گزارش ایمنا، به نقل از وبدا، سیما سادات لاری در خصوص موارد فوت به علت ابتلاء به ویروس کرونا در بیماران زمینه‌ای، اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۹ تعداد ۱۴ هزار و ۹۸۲ نفر که مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای شامل بیماری‌های ریوی، بیماری‌های قلبی، دیابت، بیماری‌های کبدی، بدخیمی و بیماری‌های کلیوی بودند که پس از ابتلاء به ویروس کرونا فوت کردند.

وی ادامه داد: این در حالی است که تست کرونای ۷۷ هزار و ۲۱۰ نفر از افرادی که مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای بودند، از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا ۲۰ مهرماه، مثبت شده است.

لاری با تاکید بر موارد ابتلاء و فوت این افراد به تفکیک هر بیماری زمینه‌ای، گفت: از ابتدا تا ۲۰ مهر ماه، در افراد مبتلا به بیماری‌های ریوی، ۱۵۵ نفر فوت کرده و تست کرونای ۹۲۰ نفر مثبت شده است. در افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی، ۷ هزار و ۳۰۹ نفر فوت کرده و ۳۷ هزار و ۲۰۳ نفر تست کرونای مثبت داشتند. در بیماران دیابتی، ۵ هزار و ۲۷۹ نفر فوت کرده و ۲۹ هزار و ۶۰۶ نفر تست مثبت کرونا داشتند. در افراد مبتلا به بیماری‌های کبدی، ۳۰۵ نفر فوت کرده و تست هزار و ۴۳۸ نفر مثبت شد. در بیماران مبتلا به بیماری‌های بدخیمی، ۷۰۹ نفر به علت ابتلاء به ویروس کرونا فوت کرده و تست دو هزار و ۵۶۳ نفر مثبت شده است. همچنین در بیماران مبتلا به بیماری‌های کلیوی نیز هزار و ۲۲۵ نفر فوت کرده‌اند که تست ۵ هزار و ۴۸۰ نفر مثبت شد.

سخنگوی وزارت بهداشت، تصریح کرد: یکی از موارد مهم در دوران شیوع ویروس کرونا، کنترل بیماری‌های غیرواگیر و مزمن است. این بیماری‌ها باید به صورت مداوم تحت کنترل باشد و بیماران مبتلا به بیماری‌های غیرواگیر باید موارد پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا را جدی‌تر رعایت کنند.

کد خبر 450426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.