هلال احمر ۱۵۰ هزار واکسن آنفلوانزا به وزارت بهداشت تحویل داد

رئیس جمعیت هلال‌احمر از تحویل ۱۵۰ هزار واکسن آنفلوانزا که قبلاً از سوی این جمعیت به صورت مجزا تأمین و وارد کشور شده بود به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

به گزارش ایمنا، کریم همتی در خصوص آخرین وضعیت واردات واکسن آنفلوانزا، اظهار کرد: تعهد تهیه دو میلیون دوز واکسن آنفلوانزا بر عهده هلال احمر بود که متأسفانه به دلیل تحریم‌های ظالمانه دولت آمریکا مشکلاتی برای تأمین و واردات این واکسن به ایران ایجاد شده است.

وی ادامه داد: تاکنون هیچ محموله‌ای از واکسن آنفلوانزا در اختیار این جمعیت قرار نگرفته و چیزی وارد کشور نشده اما امیدواریم تا پایان هفته جاری خبرهای خوبی را اعلام کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر ۲۲ مهر ماه نیز در خصوص آخرین وضعیت واردات واکسن آنفلوانزا، گفته بود که تهیه دو میلیون دوز واکسن آنفلوانزا بر عهده هلال احمر بود که مشکلاتی را شرکت خارجی برای ما ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: متأسفانه چند روز قبل متوجه شدیم بانک شهر که بانک واسط ارزی ما برای تهیه واکسن بود از جانب دولت آمریکا تحریم شد، اما به ما قول دادند که مشکل را از راه‌های دیگر حل کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر، اضافه کرد: از آن بخشی که در اختیار ما بود بیش از ۲۰۰ هزار دوز را در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گذاشتیم و امیدواریم ظرف چند روز آینده بتوانیم این مشکلات را رفع کنیم.

وی ادامه داد: مشکلاتی را که کشور آمریکا ایجاد کرده به خوبی می‌دانیم و انتظار ما این بود دولت زورگوی آمریکا در این مرحله دیگر مشکلی ایجاد نکند، اما همان طور که دیدید چند روز گذشته چند بانک خصوصی در تحریم قرار گرفتند.

همتی به ایرنا گفت: هر چند در راه ورود ۱۶ میلیون دوزی که قرار بود از ابتدا وارد شود مشکلاتی ایجاد شد، اما از چند وقت پیش توزیع واکسن برای کادر درمان آغاز شده است تا این قشر در معرض خطر، کمترین آسیب را در برابر کرونا ببیند.

کد خبر 450417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.