تمبر یادبود شهدای سلامت انجمن متخصصین بیهوشی ایران رونمایی شد

دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلان شهر تهران در مراسم بزرگداشت روز جهانی بیهوشی و رونمایی از تمبر یادبود شهدای سلامت انجمن متخصصین بیهوشی ایران گفت: پیوندی میان خاکی پوشان دفاع مقدس و سفیدپوشان عرصه سلامت وجود دارد و همان نگاه مهرورزانه سالیان قبل خود را نثار جامعه پزشکی می‌کند.

به گزارش ایمنا دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلان شهر تهران در مراسم بزرگداشت روز جهانی بیهوشی و رونمایی از تمبر یادبود شهدای سلامت انجمن متخصصین بیهوشی ایران که امروز در محل سازمان نظام پزشکی برگزار شد؛ با اشاره به اینکه طی سالیان گذشته شاهد پیشرفت‌های قابل توجه همکاران بیهوشی بوده‌ایم، اظهار کرد: امروز جامعه پر افتخار بیهوشی ایران در بالاترین رتبه‌های وجاهت آمیز علمی خود قرار دارد.

وی با اشاره به اقدامات سازمان نظام پزشکی از روزهای آغازین شیوع کرونا در کشور افزود: بخش اصلی مقابله با کرونا جامعه پزشکی هستند که با رشادت‌های خود تن بر آتش کرونا زده‌اند و تاکنون حدود ۲۰۰ شهید از جامعه پزشکی داشته‌ایم که تعداد قابل توجهی از آنها همکاران بیهوشی بوده‌اند.

وی با بیان اینکه متخصصان بیهوشی در آی سی یو با بیماران بد حال کرونایی در ارتباط هستند ادامه داد: بیهوشی یکی از پر ریسک‌ترین مشاغل گروه پزشکی است و کادر درمان در حال جنگ نابرابر با ویروس منحوس کرونا هستند. لذا مهمترین درخواست امروز ما از مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است تا کادر درمان بتواند فرصتی برای استراحت داشته باشند. زالی خاطرنشان کرد: اذهان مردم پذیرفته است که پیوندی میان خاکی پوشان دفاع مقدس و سفیدپوشان عرصه سلامت وجود دارد و همان نگاه مهرورزانه سالیان قبل خود را نثار جامعه پزشکی می‌کند. کادر درمان در حال جنگ نابرابر با ویروس منحوس کرونا هستند. مهمترین درخواست امروز ما از مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است تا کادر درمان بتواند فرصتی برای استراحت داشته باشند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا کلان شهر تهران با بیان اینکه تشویق کادر درمان باید در پیوست‌های واقعی پدیدار شود؛ گفت: باید مطالبات و کارانه‌های معوق این عزیزان به موقع و به صورت عملیاتی پرداخت شود و گرچه جامعه پزشکی به خاطر پاداش فعالیت نمی‌کند اما لازم است ما نیز در رسته‌های بالاتر وظایف خود را در قبال این عزیزان انجام داده و خواسته‌های مالی و معیشتی آنها را فراهم کنیم.

کد خبر 449680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.