قیمت فولاد تا دو هفته آینده کاهش می‌یابد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر صمت با بخش خصوصی، سندیکاها، تولیدکنندگان بخش خصوصی و دولتی فولاد جلسات متعددی را برگزار کرده است و پیش‌بینی می‌شود ظرف مدت دو هفته آینده شاهد کاهش قیمت فولاد نسبت به قیمت کنونی آن در بازار باشیم.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، علی نیکزاد در حاشیه دومین جلسه بررسی موانع خرید اتوبوس‌های داخلی جهت تجهیز ناوگان درون و برون‌شهری با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این نشست با حضور علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و کشور، معاونان شهرداری تهران، مدیرعامل سایپا و ایران خودرو صبح دوشنبه برای بررسی موانع موجود در بحث خرید اتوبوس برگزار شد.

وی افزود: زیرمجموعه وزارت صمت برای حمایت از حمل و نقل درون و برون‌شهری، بالغ بر ۵ هزار توان تولید اتوبوس برای درون‌شهری و ۳ هزار اتوبوس برای برون‌شهری ظرفیت دارد که مقرر شد؛ هزار اتوبوس تا پایان سال ۹۹ یعنی ۵۰۰ اتوبوس برای شهرداری تهران و ۵۰۰ اتوبوس توسط سازمان شهرداری‌ها و همیاری‌های وزارت کشور کارسازی شود تا بتوانیم از توان تولید داخلی استفاده کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ۵ هزار اتوبوس در بیش از هزار شهر متوقف شده‌اند و بنابراین در این جلسه مقرر شد؛ وزارت صمت این اتوبوس‌ها را بازسازی کند، همچنین تعدادی اتوبوس‌های گازسوز هم وجود دارد که به دلیل فرسودگی مخزن گاز بلااستفاده مانده و باید مخزن کپسول آنها نوسازی و استاندارد شود تا بتوانند به ناوگان حمل و نقل بازگردند.

۳ هفته دیگر؛ برگزاری نشست بعدی رفع موانع خرید اتوبوس

نیکزاد اظهار کرد: این تصمیمات مقرر شد، ظرف مدت ۳ هفته آینده انجام شود تا جلسه سوم بررسی موانع خرید اتوبوس‌های داخلی جهت تجهیز ناوگان درون و برون شهری برگزار شود.

وی با بیان اینکه در ادامه این جلسه با حضور وزیر صمت موضوع فولاد و سیمان هم مورد بحث و بررسی قرار گرفت، گفت: در بحث سیمان مقرر شد، هر پاکت سیمان با ارزش افزوده و هزینه حمل و نقل به طور متوسط بالغ بر ۱۹ هزار و پانصد تومان عرضه شود و هر تُن سیمان به صورت فله‌ای با ارزش افزوده ۲۹۰ هزار تومان باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: قیمت سیمان به صورت پاکتی پیش از این ۱۷ هزار و پانصد تومان بود که به دلیل قیمت پاکت و دیگر مسائل با یک رقم جزئی افزایش قیمت پیدا کرد.

تأثیر فولاد و سیمان بر ساخت مسکن

نیکزاد با اشاره به اینکه خبر خوبی درباره فولاد در روزهای آینده شنیده خواهد شد، گفت: رزم‌حسینی وزیر صمت جلسات متعددی را با بخش خصوصی، سندیکاها، تولیدکنندگان بخش خصوصی و دولتی فولاد طی این مدت برگزار کرده و بنابراین ظرف مدت دو هفته شاهد کاهش قیمت فولاد نسبت به قیمت کنونی آن در بازار خواهیم بود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا افزایش قیمت سیمان و فولاد روی قیمت مسکن تأثیرگذار نخواهد بود، اظهار کرد: سیمان و فولاد یکی از مباحث مهم در بحث تولید مسکن هستند اما افزایش قیمت آنها به صورت حداقل‌هایی انجام شده که نه کارخانه‌ها ضرر کنند و نه بر ساخت و ساز مسکن لطمه‌ای وارد شود.

کد خبر 449449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.