معرفی ۲۹۷ اثر مستند به جایزه شهید آوینی

با پایان مهلت ارائه فیلم به دبیرخانه جشنواره «سینماحقیقت»، کارگردانان ۲۹۷ فیلم همزمان با بخش مسابقه ملی این رویداد، متقاضی شرکت در جایزه شهید آوینی نیز شدند.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، با پایان مهلت ارائه فیلم به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، کارگردانان ۲۹۷ فیلم همزمان با بخش مسابقه ملی این رویداد، متقاضی شرکت در یازدهمین دوره جایزه شهید آوینی نیز شده‌اند که همه‌ساله به عنوان بخش ویژه «سینماحقیقت» برگزار می‌شود.

جایزه شهید آوینی ویژه نمایش و قدردانی از فیلم‌های مستند منتخب حوزه انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در منطقه است که برای هفتمین سال متوالی، به عنوان بخش ویژه جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» برگزار خواهد شد.

امسال از جمع ۸۷۱ فیلم مستندی که در دبیرخانه جشنواره «سینماحقیقت» ثبت شده، ۲۹۷ فیلم متقاضی حضور در بخش جایزه شهید آوینی هم شده‌اند؛ به این معنا، ۳۴ درصد این آثار یا یک سوم فیلم‌هایی که از ابتدای سال ۹۸ تولید شده و به «سینماحقیقت» ارائه شده‌اند، با موضوع انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت در منطقه هستند.

«جایزه شهید آوینی» جشنواره «سینماحقیقت» از هیأت انتخاب و داوری مجزایی برخوردار است و جایزه برگزیدگان این بخش هم تندیس طلایی، نقره‌ای و برنزی، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۲۰، ۲۰۰ و ۱۸۰ میلیون ریال برای کارگردانان سه فیلم اول، دوم و سوم منتخب هیأت داوران است.

سال گذشته سه تندیس طلایی، نقره‌ای و برنزی شهید آوینی به ترتیب به امیر اُصانلو کارگردان فیلم «پیرمرد و خواننده»، امیرحسین نوروزی کارگردان مستند «خاطرات موتورسیکلت» و حامد سعیدی‌راد کارگردان «کاست» تعلق گرفت.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرماه ۱۳۹۹ و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ به صورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

کد خبر 449418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.