تامین اجتماعی زمان پرداخت سهم بیمه‌ای پزشکان را اعلام کرد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به بالا بودن پرداخت ماهیانه این سازمان به داروخانه‌ها، گفت: سال گذشته در پرداخت‌ها به مراکز طرف قرارداد از جمله داروسازان با تاخیرهای چندماه مواجه بودیم. خوشبختانه توانستیم پرداخت مان به روز کنیم و در حال حاضر مطالبات تیرماه داروخانه‌ها نیز پرداخت شده است.

به گزارش ایمنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مصطفی سالاری در دیدار با رئیس و اعضای انجمن داروسازان کشور با بیان اینکه داروسازان در نظام سلامت و درمان کشور نقش مهمی دارند، افزود: به منظور ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده به ۴۵ میلیون بیمه شده این سازمان، جلسات همفکری برگزار می‌کنیم تا مسائل خدمت دهندگان به بیمه شدگان از جمله داروسازان را بررسی کنیم. نظرات آنها را جویا می‌شویم تا با همکاری بیشتر زمینه ارائه خدمت شایسته‌تری به جامعه هدف فراهم شود.

سالاری با بیان اینکه درک می‌کنیم که پرداخت منظم برای شما در زمینه برنامه ریزی و محاسبات چقدر مهم است، تصریح کرد: پرداخت منظم مطالبات مراکز طرف قرارداد را ادامه می‌دهیم.

وی در ادامه به اجرای نسخه نویسی الکترونیکی به عنوان یکی از اقدامات مهم سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: تمامی اجزای سلامت کشور از جمله داروخانه‌ها از اجرای آن منتفع می‌شوند. نسخه نویسی الکترونیکی، تصمیم دولت است و قبل از الزام دولت، سازمان تأمین اجتماعی این برنامه را آغاز کرد و در برخی استان‌ها موفق تر بودیم.

سالاری با بیان اینکه امسال در صدور نسخه نویسی الکترونیکی به نسبت سال گذشته رشد داشته‌ایم، افزود: اخیراً نیز طرحی را اعلام کردیم مبنی بر اینکه همه پزشکان کشور می‌توانند طرف قرارداد ما شوند. در کنار تسهیل همکاری و انعقاد قرارداد با پزشکان که به صورت کاملاً غیرحضوری انجام می‌شود، پرداخت سهم سازمان تأمین اجتماعی به پزشکان نیز در سریع‌ترین زمان ممکن و ساعت ۲۴ هر روز انجام می‌شود. پزشکان دارای امضای الکترونیک سازمان نظام پزشکی ۹۵ درصد از سهم سازمان تأمین اجتماعی و سایر پزشکان ۸۰ درصد از سهم سازمان را پایان همان روز و مابقی سهم سازمان را نیز طی یک ماه دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه برای توسعه نسخه نویسی الکترونیکی نیاز است به حوزه‌های نرم افزاری و سخت افزاری آن توجه کنیم، گفت: در هردو بخش برنامه‌های خوبی تهیه شده است و برخی نیز اجرا شده اند.

دکتر محمد باقر ضیا، رئیس انجمن داروسازان کشور نیز در این جلسه با بیان اینکه کمک به داروخانه‌ها کمک به زنجیره درمان کشور است، گفت: از پرداخت منظم مطالبات به داروخانه‌ها تشکر می‌کنیم و آماده هستیم در طرح‌های مرتبط مشارکت داشته باشیم.

کد خبر 448396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.