دفن ۲۹ هزار تن پسماند ساختمانی در قزوین

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۹ هزار تن پسماند ساختمانی و عمرانی در جایگاه پسماندهای ساختمانی لیا دفن شده است.

به گزارش ایمنا، غلامعباس مهرعلیان اظهار کرد: پسماندهای ساختمانی و عمرانی شهر قزوین در حال حاضر به جایگاه پسماندهای ساختمانی لیا انتقال می‌یابند و تیم‌های ویژه‌ای بر تخلیه غیر مجاز این پسماندها نظارت می‌کنند.

وی با تاکید بر دفع اصولی این گونه پسماندها و اشاره به کاشت بیش از هزار اصله درخت در سلول‌های دفن کامل شده، گفت: استراتژی ما در این محل به‌گونه‌ای است که پس از تکمیل هر سلول، خاک پوششی نهایی دارای هوموس بالا را در محل دفن به ارتفاع حدود یک متر به کار می‌گیریم تا امکان ایجاد فضای سبز را فراهم کند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین با بیان اینکه حمل ضایعات ساختمانی بدون اخذ مجوز از این سازمان، تخلف محسوب می‌شود، افزود: ۳۶۴ کارت تردد طی این مدت برای خودروهای حمل این ضایعات در قزوین صادر شده و از ابتدای سال تاکنون با ۷۰ دستگاه خودروی متخلف که به صورت غیرمجاز اقدام به حمل پسماندهای ساختمانی می‌کردند طبق قانون مدیریت پسماند برخورد شده است.

مهرعلیان با بیان اینکه صدور اخطار به واحدها و منازل مسکونی تجاری اداری که پسماندهای ساختمانی و عمرانی خود را در مکان‌های عمومی دپو می‌کنند یکی دیگر از وظایف مهم این سازمان است، افزود: از آغاز سال جاری تا کنون ۵۲۴ فقره اخطار در خصوص پسماندهای ساختمانی به مختلفان داده شده است.

وی گفت: بر اساس ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماندها، دپوی پسماندهای عمرانی و ساختمانی در معابر عمومی تخلف محسوب شده و از صاحبان املاک در حال ساخت و ساز درخواست می‌شود، پسماندهای عمرانی خود را جهت دفن به جایگاه دفن پسماندهای ساختمانی لیا منتقل کنند.

کد خبر 447760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.