انتقال پایتخت تا ۴ سال آینده محقق نمی‌شود

عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی سیاسی و اداری کشور گفت: در صورتی می توان انتقال پایتخت را به نتیجه رساند که به خوبی مطالعه و کارشناسی‌های لازم انجام شود، اما با توجه به شرایط موجود، انتقال پایتخت به عمر مجلس یازدهم قد نمی‌دهد.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، فاطمه مقصودی در خصوص موضوع انتقال پایتخت گفت: تحقق این امر ضمن تمرکز زدایی موجب تسهیل در امور جاری می‌شود اما ساز و کار انتقال پایتخت باید مشخص باشد.

وی افزود: همه موافق انتقال پایتخت سیاسی، اداری، اقتصادی و فرهنگی هستیم اما قبل از اقدام، نیاز به مطالعات دارد. به همین دلیل نمی‌توان به صورت فوری تصمیمی را اتخاذ و شتاب زده به عمل کنیم.

عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی سیاسی و اداری کشور ادامه داد: اگر انتقال پایتخت از تهران به مکانی دیگر در گذشته انجام نشده، دلیل آن عدم همت لازم در این زمینه است.

مقصودی تاکید کرد: در صورتی می‌توان انتقال پایتخت را به نتیجه رساند که به خوبی مطالعه و کارشناسی انجام شود و در بلند مدت می‌توان انتظار اتفاقات مثبتی را داشت و گمان نمی‌کنم حتی انتقال پایتخت به عمر مجلس یازدهم قد دهد.

وی خاطرنشان کرد: موضوع انتقال پایتخت سیاسی و اداری تاکنون به صورت جدی در مجلس یازدهم و کمیسیون امور داخلی کشور مطرح نشده، اما احتمال ورود این کمیسیون به طرح انتقال پایتخت وجود دارد اما هنوز جدی نشده است.

کد خبر 447690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.