ارز حاصل از صادرات تا اطلاع ثانوی به صورت حواله دریافت می‌شود

مدیرعامل شرکت صرافی توسعه صادرات ایران از دریافت ارز حاصل از صادرات به صورت حواله توسط صرافی توسعه صادرات تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: رفع تعهد ارزی صادرکنندگان برای سال های ۹۷ و ۹۸ انجام می شود.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، محسن بوالحسنی اظهار کرد: صرافی‌های توسعه صادرات و ملی به عنوان صرافی‌های منتخب تا اطلاع ثانوی ارز حاصل از صادرات سال‌های ۹۷ و ۹۸ را به صورت حواله با نرخ‌های تعیین شده از سوی بانک مرکزی دریافت می‌کنند.

وی گفت: دریافت اسکناس به منظور رفع تعهدات صادراتی جاری تا سقف‌های تعیین شده توسط بانک مرکزی کماکان ادامه داشته و برای دریافت اسکناس به منظور رفع تعهد ارزی سنوات گذشته، در انتظار تعیین تکلیف بانک مرکزی و دریافت اطلاعات در مورد میزان و نرخ آن هستیم.

مدیرعامل شرکت صرافی توسعه صادرات ایران در مورد اظهارنظرهای اعلام شده در مورد عدم وجود مکانیزم لازم برای بازگشت ارز از کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان، گفت: صرافی توسعه صادرات با ایجاد شبکه‌های لازم کار انتقال ارز از کشورهای مذکور را انجام می‌دهد.

بوالحسنی در مورد صادرات ریالی، اظهار کرد: موضوع مستثنی بودن صادرات ریالی به کشورهای عراق و افغانستان منتفی شده و به موجب بخشنامه‌های ابلاغی، ما به ازای هرگونه صادراتی صرفاً به صورت ارزی خواهد بود و همچنین تسویه تعهدات مربوط باید همانند صادرات به سایر کشورها به صورت ارزی ایفا شود.

کد خبر 447663

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.