تلاش وزارت صمت برای حذف امضاهای طلایی

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت تقویت بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: به دنبال حذف موانع و امضاهای طلایی هستیم.

به گزارش ایمنا به نقل از شاتا، علیرضا رزم‌حسینی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس با اشاره به ضرورت تقویت بخش خصوصی اظهار کرد: فعالان اقتصادی اگر نسبت به امنیت و تسهیل در مسیر سرمایه‌گذاری اطمینان داشته باشند، با خیال راحت وارد حوزه تولید و اشتغال می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در دولت نیز تاکید رئیس جمهور، هماهنگی میان نهادها و دستگاه‌های ذیربط در پشتیبانی از تولید است، یادآور شد: هماهنگی بسیار خوبی میان وزارت صمت، جهاد کشاورزی، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی وجود دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در جهت تغییر برخی سیاست‌ها برای حمایت از واحدهای تولیدی، در تعامل با بانک مرکزی تلاش خواهیم کرد. همچنین به دنبال حذف موانع و امضاهای طلایی هستیم.

رزم حسینی گفت: علیرغم همه تحریم‌ها و مشکلات اما به سمت فراوانی کالا، افزایش تولید، سه شیفته کردن واحدها، تکمیل زنجیره‌ها و فعال‌سازی واحدهای راکد و ظرفیت‌های خالی حرکت خواهیم کرد.

وی همچنین اظهار کرد: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در خصوص احیای واحدهایی راکد و غیرفعال سراسر کشور مسئولیت دارد و این مهم را در دستور کار قرار می‌دهد.

باور کنیم که در جنگ اقتصادی قرار داریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در جنگ اقتصادی قرار داریم، افزود: باید باور کنیم که در یک جنگ اقتصادی تمام عیار قرار داریم و علاوه بر تحریم‌ها، کرونا هم اضافه شده که هزینه‌های درمان و سلامت را به کشور تحمیل کرده است اما با وجود همه این مشکلات کمبود کالایی در کشور وجود ندارد.

رزم حسینی با اعلام اینکه اعمال برخی محدودیت‌ها در بانک مرکزی به سبب کمبود منابع ارزی بوده است، گفت: این موضوع به فعالان اقتصادی فشار آورده است اما درصدد آن هستیم که ضمن حفظ پایه پولی شرایط و مسیری را فراهم و هموار کنیم تا واردات مواد اولیه به راحتی صورت گیرد.

وی درباره بازررسی‌ها نیز اظهار کرد: بازرسی از بازار باید توسط خود مردم انجام شود به این معنا که بازرسی‌ها باید مردمی و ثبات نسبی قیمت بر بازار ایجاد گردد.

آزادسازی معادن حبس شده ظرف سه ماه آینده

وزیر صمت خاطرنشان کرد: ظرف سه ماه آینده معادن حبس شده آزاد می‌شوند که ظرفیت جدید برای اشتغال و توسعه کشور است.

رزم حسینی از تفویض اختیارات لازم به استان‌ها خبر داد و اظهار کرد: درصدد حذف بخشنامه‌های زائد و رفع موانع و بروکراسی‌های سخت اداری هستیم.

وی گفت: ۶۹ هزار میلیارد تومان جواز تأسیس صادر شده است که شامل ۳۲۵۵ پروژه و نشانگر ظرفیت‌های خوبی است که اگر فضای استان به سمت جذب سرمایه‌گذاری برود، این رقم نیز بالاتر خواهد رفت.

رزم حسینی با اشاره به رتبه چهارم استان استان فارس در سپرده‌های بانکی، گفت: خلق ثروت در این استان بی‌نظیر است و باید در دست در دست هم دهیم و با وحدت و همدلی و هم‌زبانی توسعه را بیشتر کنیم.

وزیر صمت اظهار کرد: تاریخ ایران در فارس دارای شناسنامه بوده و این استان در حوزه معدن، کشاورزی، گردشگری، صنعت جزو رتبه‌های برتر است.

کد خبر 447645

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.