پاسخ فدراسیون فوتبال به اظهارات رییس فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون فوتبال در بیانیه‌ای نسبت به اظهارات مهدی فروردین رییس فراکسیون ورزش مجلس واکنش نشان داد و آن را غیرمنصفانه و غیر منتظره توصیف کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون فوتبال، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

با عنایت به اظهارات امروز (شنبه) رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی پیرامون مباحث مربوط به اساسنامه فدراسیون و به جهت تنویر افکار عمومی موارد ذیل به اطلاع می‌رسد؛

۱- درباره مباحث مطروحه پیرامون اداره فدراسیون فوتبال با سرپرست و ارتباط آن با موضوع فیفا، آقای مهدی فروردین به شکل غیرمنصفانه تلاش‌های مجموعه فدراسیون فوتبال در صف و ستاد و همچنین مساعی هیأت‌های فوتبال استان‌های کشور، باشگاه‌های کشور و سایر اعضای مجمع را زیر سوال برده است.

۱-۱- در یک سال اخیر که بخش اعظم آن مقارن با ویروس منحوس و همه‌گیر کرونا بوده، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با همراهی صورت گرفته در ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال و ستاد ملی مبارزه با کرونا، خانواده فوتبال مسابقات لیگ برتر، لیگ یک، لیگ ۲، لیگ سه فوتبال، لیگ‌های فوتبال و فوتسال بانوان، فوتبال ساحلی و …را به سرانجام رساند و این در حالی است که در بسیاری از ورزش‌های دیگر و همچنین فدراسیون‌های بین‌المللی، مسابقات در این هنگام تعطیل شد و حتی مشخص نیست چه زمانی قرار است برگزار شود.

۱-۲- در بحث تیم‌های ملی که مورد اشاره نماینده محترم مجلس شورای اسلامی است به اطلاع می‌رساند در همین مدت اردوهای تیم‌های ملی نوجوانان، جوانان و فوتسال با نهایت رعایت پروتکل‌های بهداشتی به انجام رسید.

در بحث تیم ملی بزرگسالان فوتبال هم فدراسیون فوتبال به رغم محدودیت‌ها ۲ دیدار تدارکاتی مناسب را در فیفا دی آتی تدارک دیده که همگی نشان از برنامه‌ریزی فدراسیون فوتبال در ماه‌های اخیر دارد. موضوعی که از نگاه آن نماینده محترم به دور بوده است.

۱-۳- در بحث آموزش در تمامی سطوح مربیگری، داوری و حتی رسانه نیز چه به صورت متمرکز و حضوری و همچنین وبینار سراسری با حضور اساتید بین‌المللی برگزار شد که در مجموع قریب به ۱۰۰۰۰ نفر حضور فعال داشته‌اند و اخبار آن به تفصیل در مطبوعات، خبرگزاری‌ها، صدا و سیما و… منتشر شده است.

۲- در بحث موارد مربوط به اساسنامه فدراسیون فوتبال، جای تعجب دارد که رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی از پیگیری‌های متعدد فدراسیون فوتبال دراین‌باره بی‌اطلاع است.

۲-۱- فدراسیون فوتبال که سال گذشته در کمترین زمان ممکن قصد برگزاری انتخابات فدراسیون را در اسفندماه داشت چگونه به دنبال تعویق زمان انتخابات می‌تواند باشد؟

۲-۲- در سال جاری هم در دومین جلسه هیأت رئیسه در مورخ ۱۸ فروردین ۹۹، نقشه راه مربوط به تدوین پیش‌نویس اساسنامه فدراسیون و قوانین انتخاباتی در هیأت رئیسه محترم تصویب و در زودتر از موعدهای قانونی به فیفا ارسال شد.

۳- در بحث پیگیری موارد مربوطه، فدراسیون فوتبال پس از مکاتبات متعدد و مکالمات تلفنی در نهایت جلسه مبسوطی در شهریورماه به صورت وبینار با مدیران مرتبط در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا داشت که این موضوع در سایت رسمی فدراسیون فوتبال هم اطلاع رسانی شد و تهمت عدم پیگیری به مسؤولان فدراسیون نیز ناصواب است.

۴- جدا از این سرپرست فدراسیون فوتبال هم در وبیناری با رئیس فیفا و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در مرداد ماه سال جاری به صورت مستقل و صریح از جیانی اینفانتینو و شیخ سلمان پیگیر آخرین وضعیت مربوط به تأیید پیش‌نویس اساسنامه شده بود.

نماینده محترم بدون توجه به اساسنامه فدراسیون فوتبال به شکل غیرمنتظره‌ای راهکار را در استعفا دسته جمعی تمامی مدیران فدراسیون فوتبال دانسته‌اند. در صورتی که هرگونه تصمیم‌گیری درباره هیأت رئیسه در چارچوب اساسنامه اختیار مجمع فدراسیون فوتبال است و دخالت اشخاص ثالث خارج از عرف و قانون تلقی می‌گردد.

علی‌ای‌حال آنچه مسلم و مبرهن است فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران همواره با رعایت قوانین و مقررات کشورمان و بر اساس اساسنامه فیفا به وظایف ذاتی خود حاکم به عمل بوده و می‌باشد.

گفتنی است، محمد مهدی فروردین، رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در گفت و گویی تلویزیونی گفته بود که "اگر فوتبال ایران تعلیق شود، مسئولیتش بر عهده مدیران فدراسیون فوتبال است. "

کد خبر 446407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.