آتش‌نشانی گلپایگان با کمبود تجهیزات فنی مواجه است

مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلپایگان گفت: مهم‌ترین مشکل ایستگاه‌های آتش‌نشانی این شهر، کمبود تجهیزات فنی است.

مهدی خلجی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه امسال روز آتش‌نشانی با شعار "ایمنی حس برتر است، آن را فرا بگیرید" برگزار می‌شود، اظهار کرد: در یکسال گذشته حدود ۵۰۰ حادثه در شهر گلپایگان شامل محبوس شدن در آسانسور، غرق‌شدگی، گرفتار شدن در کوه و چاه، تصادفات شهری و آتش‌سوزی در مراتع و مزارع کشاورزی واقع شد؛ بیشترین میزان حریق نیز در زمین‌های کشاورزی اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرد: سازمان آتش‌نشانی گلپایگان معین آتش‌نشانی دو شهر گوگد و گلشهر است و در حوادثی که نیاز باشد نیرو اعزام می‌کنیم، اما برای حوادثی مانند غرق‌شدگی و گرفتار شدن در کوه‌ها و موارد دیگری که خارج از حریم شهر باشد، اعزام با هماهنگی مسئولین مربوطه انجام می‌شود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلپایگان گفت: ۲۲ نیروی عملیاتی در دو ایستگاه آتش‌نشانی شهر گلپایگان با در اختیار داشتن چهار دستگاه اطفای حریق، دو دستگاه امداد نجات جاده‌ای و یک خودروی پیشرو مشغول فعالیت هستند، مهمترین مشکل آتش‌نشانان گلپایگان نیز کمبود تجهیزات فنی است.

خلجی با بیان اینکه روزانه به صورت میانگین یکصد تماس با شماره ۱۲۳ دو ایستگاه آتش‌نشانی شهر گلپایگان برقرار می‌شود، یادآور شد: برخی شهروندان با مزاحمت تلفنی و گزارش خلاف واقع، جان و مال دیگران را در معرض خطر قرار می‌دهند.

وی تأکید کرد: شهروندان گلپایگانی باید با دقت بیشتری اصول ایمنی را در مجتمع‌های مسکونی و آپارتمان‌ها رعایت کنند، مأموران آتش‌نشانی به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شهروندان هستند تا نکات ایمنی را به آن‌ها آموزش دهند و اگر مایل به برگزاری دوره‌های آموزشی در محل سکونت خود باشند نیز می‌توانند به آتش‌نشانی مراجعه و درخواست کنند تا به صورت رایگان انجام شود.

کد خبر 445925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.