۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
نبردهای فانتوم در شبکه سه

مستند سریالی «نبردهای فانتوم» به عنوان نخستین مستند با موضوع روایت رشادت‌های خلبانان ایرانی در هشت سال جنگ تحمیلی روی آنتن شبکه سه می رود.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی سازمان هنری رسانه‌ای اوج، «نبردهای فانتوم» مستندی است در سه قسمت ۴۲ دقیقه‌ای که به شرح مأموریت‌ها و عملیات‌های خلبانان شکاری بمب افکن اف -۴ (ملقب به فانتوم) در جنگ هشت ساله می‌پردازد و پس از معرفی مختصر خصوصیات فنی و پروازی این هواپیما که ستون فقرات نیروی هوایی در جنگ را تشکیل می‌داد به تاریخچه‌ی ورود این جنگنده به کشورمان اشاره می‌کند.

مراسم رونمایی از این مستند روز پنجشنبه ۲۷ شهریورماه با حضور امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جهوری اسلامی ایران و تقدیر از ۱۰ خلبان قهرمان دفاع مقدس و تقدیر از خانواده شهید خلبان علیرضا یاسینی برگزار شد و قرار است به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از شنبه ۲۹ تا دوشنبه ۳۱ شهریور هر شب ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه سوم سیما برود.

در مستند نبردهای فانتوم با خلبانان شاخصی چون تیمسار برات‌پور (طراح حمله اچ ۳)، خلبان ضرابی، خلبان نمکی، خلبان صمدی، خلبان بختیاری مصاحبه انجام شده و از آنها خواسته شده است تا به تشریح مأموریت‌های مهم خود در عملیات‌های هوایی در ۸ سال دفاع مقدس بپردازند.

عوامل مستند نبردهای فانتوم عبارتند از کارگردان: مهدی جبین شناس، پژوهشگر، نویسنده: سالار بی باک، تصویربردار: حسن کمالی، انیماتور: هومن سروش‌نیا، مدیرتولید: احمد سعیدی، تدوینگر: امید حسن زاده، هماهنگی مصاحبه‌ها: ابوذر ضرابی، تصحیح نور و رنگ: حسین صدقی، طراح پوستر: صادق زرجویان، مدیر روابط عمومی: بهنام توفیقی، مشاور رسانه‌ای: احسان هوشیارگر، تهیه‌کننده: سالار بی باک.

مستند نبردهای فانتوم در سه قسمت ۴۲ دقیقه‌ای تولید شده در خانه مستند انقلاب اسلامی و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس رونمایی خواهد شد.

کد خبر 445110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.